Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
4 lipca 2016

Ponad 800 osób przebadanych alkomatem Straży Miejskiej

Ponad 800 osób przebadanych alkomatem Straży Miejskiej
fot. UM Jastrzębie

Osoby, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości mogą to za darmo zrobić w siedzibie straży miejskiej. Już 819 osób skorzystało z tej możliwości. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Badaniu dobrowolnie poddało się 819 osób. W przypadku 114 z nich wątpliwości związane z tym, czy po wypiciu alkoholu mogą wsiąść za kierownicę, były uzasadnione. Najwięcej osób zgłaszało się w weekendy i dni świąteczne. Do tej pory rekordzista wydmuchał aż 3,4 promila.

- Osoba która chce się poddać badaniu i ma ku temu uzasadniony powód, powinna zgłosić się do Straży Miejskiej. Badanie osoby zostanie zarejestrowane, ale wynik badania to wiedza tylko dla kierowcy. Straż Miejska nie wydaje żadnych zaświadczeń - informuje straż miejska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość05.07.2016 16:01

Bo to miasto ta taka wyspa, wszyscy, którzy mieli coś we łbie wyjechali. Kto tylko załapał pracę gdzieś w Polsce lub za granicą.
A tu, cóż - festyny, jarmarki pod kinem, E-3 do Rybnika, dwie wiaty na Boryni, to wszystko..

GSR04.07.2016 21:09

Coraz większe chamstwo spotyka się na mieście. Tak jakby ćwoki z całego świata zjeżdżały się do tego miasta. Nie dość że pijani, to jeszcze zamroczeni dopalaczami lub maryhą. Głupota kwitnie. Młodzi klną nie patrząc gdzie są, nie interesuje ich nikt poza nimi samymi. Nikt nie reaguje. Stworzyliśmy grupę, która podpuszcza ... położyliśmy na ławce torebkę. Gdy mamoń się do niej przymierzył został powiadomiony, że to nieładnie kraść. W jednym bloków postawiliśmy reklamówkę z zakupami. W 5 minut znalazł się chętny. Znów w ryło. Przyrzekł, że to był ostatni raz. Spotkaliśmy klnących. Już nie będą. Przyrzekali na swoje zdrowie.

mobi04.07.2016 15:24

cały czas na bani