Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
7 lipca 2016

JSW sprzedaje SEJ. Jest już przedwstępna umowa

JSW sprzedaje SEJ. Jest już przedwstępna umowa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła z PGNiG Termika przedwstępną umowę sprzedaży 100 procent akcji Spółki Energetycznej Jastrzębie. Cena sprzedaży wynosi 371,82 mln złotych.

Według umowy PGNiG Termika ma wpłacić na konto JSW zaliczkę w wysokości 278,87 mln zł. Pozostała kwota zostanie zapłacona już w momencie podpisania umowy, czyli na początku sierpnia. Przypomnijmy, że JSW pozbyła się już wcześniej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z Jastrzębia-Zdroju na rzecz PGNiG Termika. Transakcja opiewała na kwotę 190 mln zł.

- Zakup SEJ to kolejny krok w kierunku realizacji strategii GK PGNiG w zakresie wzmocnienia roli segmentu ciepłowniczego w grupie kapitałowej. SEJ wnosi do naszej grupy nie tylko nowe rynki sprzedaży, ale także znaczące kompetencje w obszarze energetyki przemysłowej - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGNiG Termika.

Transakcja sprzedaży SEJ zakłada nie tylko samą sprzedaż firmy, ale również reguluje zasady kupna od JSW przez SEJ węgla oraz metanu, a także sprzedaży do JSW mediów energetycznych w postaci ciepła, energii elektrycznej, chłodu i sprężonego powietrza.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość11.07.2016 10:47

Jak czują się frajerzy, którzy wierzyli, że PiS uratuje kopalnie?

Gość07.07.2016 23:47

w takim razie strajk!!! Łomy w dłoń i idziemy robić zadymę!

Gość07.07.2016 19:45

2 lata to optymista z ciebie

Gość07.07.2016 19:29

Dwa, trzy lata prezes przetrwa dzięki wyprzedaży majątku, a później odprawa i zmiana firmy.

górnik07.07.2016 14:33

Będzie na wypłatę