Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
11 lipca 2016

Już nie kupisz biletów u kierowcy w niektórych autobusach

Już nie kupisz biletów u kierowcy w niektórych autobusach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pracownicy firmy Warbus, która jest przewoźnikiem komunikacji miejskiej, wyrażają swój sprzeciw obecnej sytuacji w firmie. Kierowcy nie otrzymują prowizji od sprzedanych biletów, choć na początku ich pracodawca miał zapewniać, że zyski z biletów otrzymają.

Od kwietnia kierowcy zatrudnieni w firmie Warbus nie otrzymują prowizji za sprzedawanie biletów w autobusach. Co więcej, niektórzy w swojej umowie nie mają nawet zapisu o obowiązku ich sprzedaży, a gdy się pomylą i sprzedadzą nie ten bilet, muszą z własnych pieniędzy pokryć stratę.

Jak mówią przedstawiciele związku zawodowego działającego w firmie Warbus, sprawa miała być załatwiona do końca czerwca. Zarząd firmy jakiś czas temu poinformował, że prowizje za sprzedaż będą wypłacane ratami, ale kierowcy żądają uregulowania tej kwestii i terminowych wypłat prowizji. Dlatego zdecydowali się wyrazić swój sprzeciw i nie sprzedawać biletów w autobusie do odwołania.

- Firma miała 2 lata żeby się przygotować i poukładać wszystko, a nie z miesiąca na miesiąc nas zwodzą - mówi przedstawicielka związku zawodowego.

Jak mówią kierowcy, średni obrót miesięczny za sprzedaż biletów sięga około 2500 złotych. Z tego pracownicy nie dostali jeszcze ani złotówki. Pierwszą ratą w wysokości 100 zł za kwiecień maja otrzymać w lipcu, a pozostałe do października.

Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. W autobusach, którymi jeżdżą kierowcy firmy Warbus, nie będą sprzedawane bilety do czasu aż dwie strony się dogadają.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawie wszystkie bilety wyprzedane Prawie wszystkie bilety wyprzedane

Autobusy firmy Warbus nie wpuszczone do zajezdni PKM Autobusy firmy Warbus nie wpuszczone do zajezdni PKM

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (68)
FF16.07.2016 23:49

Jeżeli nie chcą sprzedawać biletów to pewnie można już jeździć za darmo jak Pani Prezydent obiecywała w wyborach. Jeden wielki BURDEL NA KÓŁKACH, jak było WPK wszystko działało jak trzeba i autobusów jeździło dwa razy więcej a teraz MZK PKM i Warbus i nic nie działa tak jak trzeba - MZK pośrednik pomiędzy miastem a przewoźnikiem czyli pasożyt który nic nie robi tylko trwoni pieniądze z naszych podatków, Warbus nieudolny przewoźnik z Warszawy PKM prawie bankrut, tak działają władze naszego miasta, jeszcze troszeczkę i będziemy śmigać pieszo

pasażer14.07.2016 12:00

Miasto zawarło ze mną umowę społeczną w której gwarantuje, że będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej, że rozliczę się za każdy kurs przy użyciu e-biletu lub zakupu biletu u kierowcy. Że kierowca nie sprzedaje biletu to jest problem firmy obsługującej linię. Kilka razy zdarzyło się też, że e-bilety kasują więcej niż się należało. tablice dezinformacyjne na przystankach: w niedzielę już kilka razy zaobserwowałem, że wyświetlane są kursy, których w niedzielę nie ma, Nie ma informacji o opóźnieniach, braku kursu itp. Po prostu tragedia. W ciągu dnia mały busik wypchany po brzegi, a wieczorny kurs ,dwóch pasażerów. O koszmarnym rozkładzie jazdy to juz wstyd wspominać. I jeszcze jedno dworzec autobusowy: chciałem zgłosić reklamację, a pani w okienku mówi, że trzeba na chlebową. To proszę doładować bilet, pani na to że, nie ma możliwości. Co to jest?

Gość1314.07.2016 0:40

To gdzie my teraz mamy kupić ten bilet i kiedy będzie dymisja zarządu MZK.

AleDomAleDom13.07.2016 22:30

@Gość: Jeżeli tak to nie ma się co dziwić, że nie przyjechał. Pewnie chcieli się podzielić wozokilometrami po połowie i im wyszło, że ileś kursów na PKMowej linii obsługuje Warbus. Dzięki za info ;-)

metroman13.07.2016 9:12

Nie jesteśmy Norwegią i Szwecją ,tylko zacofanym technologicznie miastem ,więc powrót do papierowych biletów jest na wskroś wskazany.Dobrze że nie mamy metra , i maszynista nie musi sprzedawać biletów.

Gość13.07.2016 8:01

Do AleDom 121 o 5,00 z Chlebowej to akurat Warbus jeździ a nie PKM.

Gość13.07.2016 0:20

do
b
12.07.2016 10:17
Norwegia i Szwecja chcą wycofać gotówkę z obrotu tylko transakcje bezgotówkowe a ty robisz krok w tył na przekór wszystkim, wracać do biletów papierkowych.
Czytniki w autobusach powinny obsługiwać Karty Kredytowe zbliżeniowe.

Pokaż wszystkie opinie (68)