Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 lipca 2016

Jesienią Jas-Mos trafi do rąk SRK

Jesienią Jas-Mos trafi do rąk SRK
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Najpóźniej w październiku Jastrzębska Spółka Węglowa przekaże część majątku kopalni Jas-Mos do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Wraz z przejęciem SRK pracownicy skorzystają z płatnych urlopów i odpraw.

Do tej pory chęć przejścia na urlopy górnicze wyraziło 420 osób, a 46 osób chciałoby skorzystać z jednorazowych odpraw. W pierwszej kolejności będą to pracownicy Jas-Mos, ale JSW już rozszerzyła akcję na pozostałe zakłady. Od lipca mogą się zgłaszać górnicy z innych zakładów spółki.

- Kampania informacyjna została rozszerzona na pozostałe zakłady JSW. Przyjmujemy też wnioski, ale zostały wprowadzone pewne ograniczenia, ponieważ liczba uprawnionych do urlopów górniczych jest zbyt duża. W pierwszej kolejności będą rozpatrywane wnioski osób, które nabywają uprawnienia emerytalne w latach 2017 i 2018, a w następnej kolejności wnioski górników nabywających uprawnienia do przejścia na emeryturę w latach 2019 i 2010 - mówi, rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Do przekazania majątku Jas-Mos do SRK dojdzie najprawdopodobniej we wrześniu lub październiku. W kopalnia Jas-Mos do wydobycia nadają się jeszcze 23 partie węgla, ale 12 z nich to złoża resztkowe. Dzięki restrukturyzacji JSW może zaoszczędzić rocznie ok. 300 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Będzie dalsza likwidacja kopalń? Będzie dalsza likwidacja kopalń?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
alojz12.07.2016 18:15

A na zofi to samo brak ludzi do jechania sciana a plus zbrojenia i robote poboczne !!!To jest maskra wolnego nie dostaniesz bo nie ma ludzi coraz cieplej i dalej w rejon a ludzi garstka do 2-4 lat odejdzie stare pokolnie wtedy bd koniec JSW

mobi11.07.2016 22:59

a na kopalni boryni w 15 mamy zrobic te sama robote co w 25 ! kuzwa ludzie opanujcie sie !! inwestujcie w zaloge w szkoły górnicze !!! bo my prawdziwi gornicy nie mamy z kim robic ;/

Gość11.07.2016 15:35

Pani rzecznik ,i le może JSW zaoszczędzić na całkowitej likwidacji kopalń ? Czy po pozbyciu się kopalń pozostanie stanowiska rzecznika? Jak nazywa się zakup czegoś za 414 milionów i sprzedaż za 350 milionów złotych? Dla nie zorientowanych koksownię Victoria kupiono w końcu roku za 414 mln, a JSW sprzedaje ją za 350 milionów, koksownia przynosi zysk i wypłaca dywidendę za 2015 roku w wysokości niemal 35 zł za akcję. Gratuluję prezesowi JSW pomysłów i głębokiej wiedzy ekonomicznej.

Gość11.07.2016 15:30

Koks, te nowe branże to chyba narkotyki, prostytucja i testy medyczne na ludziach ?

mieszkaniec11.07.2016 13:22

Niech jeszcze przekażą tego Warbusa razem z tym bałaganem.

koks11.07.2016 12:06

Jastrzębie musi szukać nowych branży nie dobrze się dzieje

haha11.07.2016 10:50

ciekawe czy sprzedajac SEJ po MEGA MEGA zanizonych kosztach tez oszczedzaja??, nie ma to jak wpakowac w SEJ kupe pieniedzy a potem ja za bezcen sprzedac..

Pokaż wszystkie opinie (8)