Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
11 lipca 2016

Jesienią Jas-Mos trafi do rąk SRK

Jesienią Jas-Mos trafi do rąk SRK
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Najpóźniej w październiku Jastrzębska Spółka Węglowa przekaże część majątku kopalni Jas-Mos do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Wraz z przejęciem SRK pracownicy skorzystają z płatnych urlopów i odpraw.

Do tej pory chęć przejścia na urlopy górnicze wyraziło 420 osób, a 46 osób chciałoby skorzystać z jednorazowych odpraw. W pierwszej kolejności będą to pracownicy Jas-Mos, ale JSW już rozszerzyła akcję na pozostałe zakłady. Od lipca mogą się zgłaszać górnicy z innych zakładów spółki.

- Kampania informacyjna została rozszerzona na pozostałe zakłady JSW. Przyjmujemy też wnioski, ale zostały wprowadzone pewne ograniczenia, ponieważ liczba uprawnionych do urlopów górniczych jest zbyt duża. W pierwszej kolejności będą rozpatrywane wnioski osób, które nabywają uprawnienia emerytalne w latach 2017 i 2018, a w następnej kolejności wnioski górników nabywających uprawnienia do przejścia na emeryturę w latach 2019 i 2010 - mówi, rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Do przekazania majątku Jas-Mos do SRK dojdzie najprawdopodobniej we wrześniu lub październiku. W kopalnia Jas-Mos do wydobycia nadają się jeszcze 23 partie węgla, ale 12 z nich to złoża resztkowe. Dzięki restrukturyzacji JSW może zaoszczędzić rocznie ok. 300 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
alojz12.07.2016 18:15

A na zofi to samo brak ludzi do jechania sciana a plus zbrojenia i robote poboczne !!!To jest maskra wolnego nie dostaniesz bo nie ma ludzi coraz cieplej i dalej w rejon a ludzi garstka do 2-4 lat odejdzie stare pokolnie wtedy bd koniec JSW

mobi11.07.2016 22:59

a na kopalni boryni w 15 mamy zrobic te sama robote co w 25 ! kuzwa ludzie opanujcie sie !! inwestujcie w zaloge w szkoły górnicze !!! bo my prawdziwi gornicy nie mamy z kim robic ;/

Gość11.07.2016 15:35

Pani rzecznik ,i le może JSW zaoszczędzić na całkowitej likwidacji kopalń ? Czy po pozbyciu się kopalń pozostanie stanowiska rzecznika? Jak nazywa się zakup czegoś za 414 milionów i sprzedaż za 350 milionów złotych? Dla nie zorientowanych koksownię Victoria kupiono w końcu roku za 414 mln, a JSW sprzedaje ją za 350 milionów, koksownia przynosi zysk i wypłaca dywidendę za 2015 roku w wysokości niemal 35 zł za akcję. Gratuluję prezesowi JSW pomysłów i głębokiej wiedzy ekonomicznej.

Gość11.07.2016 15:30

Koks, te nowe branże to chyba narkotyki, prostytucja i testy medyczne na ludziach ?

mieszkaniec11.07.2016 13:22

Niech jeszcze przekażą tego Warbusa razem z tym bałaganem.

koks11.07.2016 12:06

Jastrzębie musi szukać nowych branży nie dobrze się dzieje

haha11.07.2016 10:50

ciekawe czy sprzedajac SEJ po MEGA MEGA zanizonych kosztach tez oszczedzaja??, nie ma to jak wpakowac w SEJ kupe pieniedzy a potem ja za bezcen sprzedac..

Pokaż wszystkie opinie (8)