Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 lipca 2016

Wyniki audytu JSW w lipcu. Zniknęły miliony?

Wyniki audytu JSW w lipcu. Zniknęły miliony?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od lutego specjalny zespół badał Jastrzębską Spółkę Węglową. Raport z audytu ma być dostępny jeszcze w lipcu, ale już teraz mówi się o milionach złotych wyprowadzonych ze spółki w ostatnich latach.

Na czele zespołu stanęli parlamentarzyści PiS, którzy przeprowadzili szeroko zakrojone kontrole w JSW. Prace nad raportem są już na ukończeniu. Zarząd spółki nie otrzymał jeszcze żadnych informacji o wynikach kontroli.

Do projektu raportu dotarła Gazeta Polska Codziennie, która pisze, że w latach 2011-2015, czyli od momentu wejścia JSW na giełdę, wyprowadzono ze spółki setki milionów złotych na usługi doradcze oraz ekspertyzy prawne i techniczne. Wydatki na usługi prawne miały wzrosnąć aż 16-krotnie w stosunku do lat 2005-2007, a koszt ekspertyz wzrósł 1654 razy. Również koszty konsultingu, PR, promocji, reklamy i sponsoringu urosły z 23 mln zł do 171 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
igła18.07.2016 21:30

I oto "Różowy Gaj" stał się przyczyną plajty JSW.Niech żyje śledczy Matusiak i spółka-niech żyje "dobra zmiana"

Gość14.07.2016 9:06

Jakie SLD? To za rządów PIS Zagórowski został prezesem JSW. Nie pisz głupot. Minister Poncyliusz zrobił z Zagórowskiego prezesa w 2007 roku.

Gość14.07.2016 7:52

Za to szkoła, której dyrektorem jest mąż Szydło dostała 20 mln dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Gratuluje.

Znam13.07.2016 21:25

Powiedzmy prawdę. PiS czyli Jarosław Kaczyński chce zniszczyć górnictwo. Bo ten przemysł obciąża naszą gospodarkę. Wie, że taniej będzie kupować węgiel za granicami np. z Ukrainy, czy Białorusi i wielu innych państw. Ale chce przy tym umoczyć znienawidzonych ludzi z PO. Chce wmówić górnikom, że to PO zniszczyło górnictwo. Te sensacyjki z tego pseudo audytu to kolejny krok. Wcześniejsze, to wywołanie strajków w lutym 2015 a dalsze to rozwalenie Kompani Węglowej. Teraz czas na JSW. Jarosław K. nie potarfi zrozumieć, że wydobycie węgla w Polsce zabezpiecza naszą energetykę. Bez węgla elektrownie staną. Czy jakiś kraj może nam zapewnić decyzje, że nigdy nie przerwie dostaw. Nie ma takiego kraju. Nie dajcie się wrobić PiS-owi.

Gość13.07.2016 17:11

Bardzo to przypomina słynną sprawę ośmiorniczek skonsumowanych przez ministra z PO, pisały o tym wszystkie gazety i portale, a le kiedy okazało się, że premier Szydło wydała 130 tys. zł na kolacje, to nikt o tym nie pisze. PiS podnieca się milionami wyprowadzonymi z JSW, ale nie zauważa, że za jego rządów , kierownictwo JSW działa na szkodę spółki i wyprzedaje te części majątku, które przynoszą zyski i to jeszcze po mocno zaniżonej cenie. Tą sprawą też przeprowadzą audyt?

Gość13.07.2016 17:07

Co ty synku mówisz to SLD posadził Zagórowskiego na stołek.

Gość13.07.2016 8:56

PIS kontroluje sam siebie. Przecież to PIS posadził Zagórowskiego na stołku prezesa JSW.

Pokaż wszystkie opinie (17)