Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
13 lipca 2016

Kierowcy na zwolnieniach i urlopach. Wypadło już 60 kursów

Kierowcy na zwolnieniach i urlopach. Wypadło już 60 kursów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W ostatnim czasie mieszkańcy mogli mieć problemy z dojazdem do domu i pracy. Kilkadziesiąt kursów nie zostało zrealizowanych. Powodem jest nieobecność kierowców firmy Warbus, która jeździ autobusami po naszym mieście. Wkrótce sytuacja ma się ustabilizować.

Od poniedziałku, czyli od dnia kiedy kierowcy zatrudnieni w firmie Warbus nie sprzedają biletów, wypadło już 60 kursów. To przez nieobecność kierowców, którzy w ostatnim czasie udali się na zwolnienia lekarskie. Może to mieć związek ze sporem z pracodawcą. Chodzi m.in. o brak wypłat prowizji za sprzedawane w autobusach bilety.

Jak informuje MZK, za niezrealizowane przez firmę Warbus kursy nakładane będą kary zgodne z umową. Ciągle jednak obie strony rozmawiają i starają się rozwiązać problem. Problem jednak mogą mieć kierowcy, którzy zdecydowali się nie sprzedawać biletów w autobusach.

- Jeśli w dalszym ciągu taka sytuacja będzie miała miejsce, będziemy zmuszeni pożegnać się z częścią załogi i skorzystać z kierowców, którzy pracują w innych naszych oddziałach. Na razie nie zdecydowaliśmy się na tak drastyczne postępowanie licząc na dobrą wolę załogi - mówi Eugeniusz Szymonik, pełnomocnik zarządu Warbus.

Od czwartku ma być jednak spokojniej. Dwie linie, którymi jeździli kierowcy Warbusa przejmie PKM oraz Mikrus. W drodze do Jastrzębia jest również czterech kierowców warszawskiej firmy. Od piątku mają już jeździć po ulicach naszego miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

Od poniedziałku kierowcy będą pracować? Od poniedziałku kierowcy będą pracować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (65)
myslacy innaczej19.07.2016 5:01

Do myslacy jako pracownik warbusa lub mzk powinienes byc bardziej szczery i napisac ile tysiecy wozokilometrow zawalil warbusik

Gość18.07.2016 7:54

do Myślący
17.07.2016 19:36
To wytłumacz to niektórym kierowcom, pracownikom biura i związkom PKM.
Manipulacja kierowcami Warbusa przez związki to fakt

Myślący17.07.2016 19:36

Żadna tam prowokacja. Nawet jakby wygryźli Warbusa to musiałby być rozpisany nowy przetarg którego wcale nie musza wygrać.

Gość17.07.2016 18:39

Cała ta awantura to prowokacja, z myślą że wygryzą firmę Warbus i przejmą ich linie z powrotem, co niektórzy potrafią się pogodzić z przegraną

AleDomAleDom17.07.2016 15:35

@FF: Do kwietnia 100% kursów objętych przetargiem wykonywał właśnie PKM z Mikrusem. Kursy nie wypadały (wiadomo, raz na ruski rok niestety może się zdarzyć), kierowcy nie protestowali, dojeżdżałem na studia do Rybnika. Ani razu nie zdarzyło mi się, że PKM nie przyjechał. Raz była jakaś awaria. Jasne, że były objazdy czy wypadki innych pojazdów, ale to nie wina PKM. Teraz będę dojeżdżał do pracy do Rybnika i nie jestem pewny czy mój autobus przyjedzie, bo do Rybnika jeździ Warbus. A tak zapowiadali, że co komunalne to bylejakie, teraz przyjdzie prywaciarz z "nową jakością", model holenderski, itp. Dziękuję, do kwietnia było lepiej. Jaki był udział wypadniętych kursów przez najgorsze 4 miesiące w historii PKM a jaki jest od kwietnia?

FF16.07.2016 22:49

Kiedyś w jastrzębiu było WPK i wszystko jeździło jak trzeba a teraz MZK PKM WARBUS i jest burdel na kółkach. Pasożyty z MZK tylko biorą pieniądze i nic nie robią, Warbus nie wyrabia więc może miasto zasponsoruje nam TAXI zamiast autobusów jeżeli nie potrafi tego ogarnąć - darmowe TAXI to było by całkiem fajne

Gość 16.07.2016 12:44

Kierowcy strzelają sobie samobója, teoretycznie zakładając że Miasto wyjdzie z MZK

Jeśli ktoś odkupi bankruta PKM od MZK to już nie będzie ten sam PKM tylko firma prywatna i warunki pracy też mogą się zmienić.

Pokaż wszystkie opinie (65)