Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
20 lipca 2016

Herb miasta ma dziś swoje 40. urodziny

Herb miasta ma dziś swoje 40. urodziny
fot. UM Jastrzębie

Mieszkańcy naszego miasta dobrze znają zielono-biało-czarny herb Jastrzębia-Zdroju. Dokładnie dziś, czyli 20 lipca, obchodzi swoje 40. urodziny. Herb został przyjęty w 1976 roku przez ówczesną Miejską Radę Narodową.

Herb został stworzony przez Szymona Kobylińskiego. Przedstawia czarnego jastrzębia, nawiązując tym samym do legendy o Czarnym Jastrzębiu, który napadał kupców na terenach należących dziś do naszego miasta. Żelazko i młot (pyrlik) to symbole górnictwa, a kropla biała wody to nawiązanie do dawnej uzdrowiskowej przeszłości miasta. Kolor zielony to natomiast zieleń, która mimo rozbudowy miasta do dziś widoczna jest nawet w centrum.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto porządkuje tereny inwestycyjne Miasto porządkuje tereny inwestycyjne

Jest nowe logo Miasta Jastrzębie-Zdrój (video) Jest nowe logo Miasta Jastrzębie-Zdrój (video)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!