Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
26 lipca 2016

Grupa JSW rozpoczyna sprzedaż soli w pastylkach

Grupa JSW rozpoczyna sprzedaż soli w pastylkach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji (PGWiR) należące do Grupy JSW rozpoczęło właśnie sprzedaż soli spożywczej w pastylkach. Zakładany roczny przychód ze sprzedaży to 1,5 miliona złotych.

PGWiK pozyskuje sól z wód dołowych. Jest to sól spożywcza o wysokich parametrach czystości wynoszących ponad 99,5% NaCl. PGWiR już wcześniej produkowała sól, jednak teraz nabierze ona nowej formy.

Mimo dużej konkurencji soli na polskim rynku, PGWiR postanowił poszerzyć asortyment o sól w postaci pastylek. W maju tego roku uruchomiono linię produkcyjną pastylkowania soli. Jej koszt to ok. 300 tys. zł. Przychody roczne ze sprzedaży mają wynieść ok. 1,5 mln zł. Planuje się, że większość produkcji będzie eksportowana do Czech i Słowacji

Pastylki będą używane w instalacjach do uzdatniania wody pitnej, zmiękczania wody w  instalacjach kotłowych czy w zmywarkach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość29.07.2016 21:12

Czesi startowali do demokracji z dużo wyższego poziomu gospodarczego niż Polska. Proszę wziąć to pod uwagę. Mają też inną strukturę gospodarki. Ale porozmawiajcie z Czchami. Nie są tak zadowolonie jak się wydaje tym, którzy tylko gdybają bez żadenj wiedzy udokumentowanej. Więcej chęci do poznania prawdy !

mk29.07.2016 19:59

czeskie kopalnie są prywatne i nie ma tam wcześniejszych emerytów, a co do JSW to niech ktoś w końcu skontroluje im te hałdy, bo czesi, nomen omen, swoich toksycznych syfów się ostatnio pozbywają i zaraz kitniemy na raka, bo hałdy JSW bardzo szybko, co podejrzane, rosną w ostatnim czasie. A już wcześniej tam śmieci składowali, nielegalnie, kto wie co teraz oprócz skały?????

Do: b28.07.2016 15:51

Bo Czesi i Słowacy dbają o swoją gospodarkę i nie chcą towarów z zagranicy a u nas zarżnąć naszych i kupić od niemca.

b28.07.2016 12:47

Zaraz Czechi ogłoszą, że z tą solą jest coś nie w porządku. Rząd Czeski lubi ogłaszać takie kłamstwa, choć sami Czesi nic przeciw nam nie mają.

Do:Gość Dziś o 8:0427.07.2016 14:21

No nie.
A co do soli spożywczej to ten zakład taką produkuje i wiele innych produktów z solą w roli głównej.
Prawdę powiedziawszy odkąd ich przejęła JSW to im się poprawiło, mam tam kogoś z rodziny na stanowisku fizycznego.

Gość27.07.2016 8:04

Gościu z 17:40, chyba nie chwytasz kpiny? JSW pozbywa się interesów przynoszących setki milionów dochodu, a chwali się rozkręceniem drobnego biznesiku dającego raptem 1,5 mln rocznie.

Gość27.07.2016 5:47

no to wkrótce będziemy to jedli, smacznego

Pokaż wszystkie opinie (17)