Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
27 lipca 2016

Wiceminister: JSW potrzebuje dodatkowego wsparcia

Wiceminister: JSW potrzebuje dodatkowego wsparcia
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii ocenił, że Jastrzębska Spóła Węglowa potrzebować będzie dodatkowego wsparcia. Przyda się ono szczególnie w momencie, kiedy JSW zacznie spłacać zobowiązania wobec instytucji finansowych.

- Na dzisiaj wiemy, że kapitał, który zgromadziliśmy z Victorii, SEJ-u i PEC-u, to jest duże zasilenie, dające duże wsparcie jeśli chodzi o funkcjonowanie JSW - mówił Grzegorz Tobiszowski, zaznaczając jednak, że potrzebna będzie dalsza pomoc finansowa JSW.

Na razie nie wiadomo jakiego typu wsparcie otrzyma JSW. Być może już w sierpniu ministerstwo poda jakieś szczegóły. Zastrzyk finansowy przyda się spółce szczegóły w momencie kiedy będzie musiała uregulować zobowiązania wobec obligatariuszy. JSW negocjuje teraz w sprawie przesunięcie terminów spłat.

Wiceminister nie wykluczył również nowej emisji akcji JSW. Na razie jednak nie ma żadnych decyzji w tej sprawie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość02.08.2016 7:47

Już wiadomo na czym będzie polegało to wsparcie, zostanie zlikwidowana kopalnia Krupiński.

z JSW28.07.2016 13:08

Grzegorz Tobiszowski okazał się kolejnym PiS-owskim geniuszem. Odkrył coś czego do tej pory nikt nie zauważył. Ale nie spostrzegł, że wyprzedaż majątku wyraźnie uszczupli dochody JSW w przyszłości. Ale nie chodzi o pomoc tylko o udawnie, że się pomaga. Pomysł na szybsze odejście pracowników z JSW jest również takim działaniem. Odejść chce o wiele więcej pracowników niż to konieczne. Zniszczenie górnictwa to zniszczenie dostaw energii elektrycznej. Będziemy zależni od innych krajów, co jest niebezpieczne. Ale Kaczyński (bo tylko jego decyzje sa realizowane) chce zniszczenia Polski.

Jas27.07.2016 19:43

SRK to jedna wielka sciema chcieli sie dowiedziec ile ludzi chce odejsc i teraz maja czarno na białym:) Będa pozbywac sie tych co poskładali deklaracje Zadnych urlopów nie bedzie :(

górnik27.07.2016 18:56

do Max : Stworzą oddziały pod nazwą SRK i chłopaki będą tyrać za 2000 jak nie rokujący zysków.

górnik27.07.2016 18:50

Max napisz jeszcze raz bo nie kumam

Max27.07.2016 17:31

A na Jas Mos przenosza ludzi którzy złozyli deklaracje na urlopy górnicze na inne kopalnie Więc o co tu chodzi...Ludzie zastanówcie sie bo was wykiwaja ...Robione sa listy....

Mieszkaniec27.07.2016 13:14

Nie liczę na dobre wiadomości jesli za audyt biorą się tacy ludzie jak na zdjęciu

Pokaż wszystkie opinie (10)