Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
28 lipca 2016

Co z OWN-em? Dowiemy się w listopadzie

Co z OWN-em? Dowiemy się w listopadzie

Od wielu lat mieszkańcy postulują o rewitalizacje Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Obecne władze prezentowały już koncepcję nowego OWN-u. Aktualnie czekają na zakończenie konkursu ofert, który ostatecznie rozstrzygnie czy nasze miasto otrzyma dofinansowanie.

O tym, czy miasto otrzyma dofinansowanie na budowę OWN-u miało być już wiadomo w czerwcu tego roku. Jednak od tego czasu komisja dwukrotnie przesuwała termin rozpatrywania projektów - najpierw na wrzesień, a teraz na listopad. Miejmy nadzieję, że będzie to ostateczna data i wtedy dowiemy się więcej o przyszłości OWN-u.

Jeśli nasze miasto otrzymałoby dofinansowanie, budowa rozpoczęła by się w 2017 roku. Jeśli miasto nie otrzyma dofinansowania, budowa również się rozpocznie, ale przebiegać będzie etapowo. Miasta nie stać by swoimi własnymi środkami od razu wyremontować cały teren OWN-u.

Głównym motywem przewodnim Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego ma być przyroda, uzdrowisko i górnictwo. Na terenie OWN-u znajdzie się ekomuzeum, taras widokowy, inhalatorium solankowe, park sensoryczny. Stawy zostaną wyczyszczone i przystosowane do kąpieli. Pojawi się plaża, a mieszkańcy będą mogli popływać rowerkami wodnymi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu? Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu?

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Łukasz 19.08.2016 8:53

W ogóle to projekt totalnie z d**y. Płyta betonowa - w lato tam będzie patelnia.

Łukasz 19.08.2016 8:50

...., czy władze tego miasta sa poważne i myślą na trzeźwo? Bo wydaje mi się ze zatrzymały się w czasach komuny. Liczba mieszkańców maleje, narzekacie na to, ze młodzi uciekają. Nie ma co sie dziwić skoro miasto tworzy obiekty dla seniorów nie patrząc na obecne trendy. Każdy z nas, z grona młodych ludzi pamieta czasy own i utożsamia sie z tym miejscem a wy chcecie go kompletnie zmienić, zniszczyć i zrobic miejsce na nowa iluś tam set tysięczną lub milionowa inwestycje + zgarnąć trochę papy do kieszeni bo przeciez na takim czym najlepiej zarobić.. Spójrzcie na duże miasta Kraków, Warszawa, Wrocław, które juz dawno temu zaczęły adoptować ruiny starych fabryk, miejsc wypoczynku pod nowe, odnowione małym kosztem miejsca dla młodych ludzi, którzy pamiętają świetność tych ikon... Forum Przestrzenie, stara Zajezdnia, dolnych młynow w Krakowie, warszawa i pole mokotowskie - spójrzcie na te przyklady! To miejsca które kreują młode osoby, które kreują styl zycia ludzi. Miejscs te tworzą młodzi ludzi jak i starsi dzięki temu ze spędzają tam czas, pamiętają to miejsce, a nie poprzez fontanny, nowe budynki pomalowane pastelowym beżem czy wykopany kawałek rowu przy którym można sobie usiąść.
Own był i jest ładny, wystarczy mały nakład pracy, trochę kreatywności i chęci a nie inwestorów, pozwoleń i lat czekania na stworzenie czegoś mijającego sie z celem.
Budzimy się jastrzębie!
Pozdrawiam, student z Krakowa.

Gość07.08.2016 14:48

jak to co z OWN, drzewa mają zostać wycięte przez Lasy Państwowe i ma być trochę alejek z kostki brukowej i tyle

Gość01.08.2016 20:08

Obiecanka Hetmanowej w postaci darmowej komunikacji kosztowałaby budżet miasta około 16 milionów na rok. Ile kosztuje utrzymanie całego urzędu i jednostek miasta w ciągu roku kalendarzowego?Czy nie za dużo jest ludzi zatrudnionych? Ile jest zatrudnionych emerytówi rencistów, którzy pobierają co miesiąc również wypłaty z naszych podatków?zz

radosny J. 31.07.2016 14:56

Zdecydowanie wole dzisiejsze władze miasta. Janecki dreptał a nie robił. Teraz jest sporo wydarzeń kulturalnych. Nie widać ich, bo interesują się nimi ci, którzy chcą się interesować. Ogół woli piwo i jakieś proste rozrywki. Pozdrawiam Panią Prezydent. Mimo dużych oporów i tworzenia przeszkód przez "bogobojne" PiS, miasto idzie ku lepszemu. Coraz częściej zapraszamy przyjaciół do nas. Mamy co pokazać.

do koks30.07.2016 16:32

Carrefour galeria jastrzębie kaufland obi - tego akurat Janecki nie zrobił. Z tego co wiem to były tereny prywatne Pana Bielaszki i to one je sprzedał pod budowę sklepów

gość30.07.2016 15:31

Ludzie skupcie się i piszcie mądrzej żeby się coś wreszcie zmieniło.

Pokaż wszystkie opinie (30)