Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
3 sierpnia 2016

Zawał w kopalni JSW. 5 górników odciętych od wyjścia

Zawał w kopalni JSW. 5 górników odciętych od wyjścia
fot. JSW

We wtorek, 2 sierpnia doszło do tąpnięcia w kopalnia Pniówek należącej do JSW. Pięciu pracowników zostało uwięzionych, ale udało ich się ewakuować. Nie ma osób poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło ok. 21:30 na poziomie -700 metrów. Powodem było przemieszczenie się skał stropowych od wyrobiska. Pięciu pracowników kopalni zostało odciętych od szybów zjazdowych. Ratownicy ewakuowali górników szybem V przy pomocy wyciągu ratowniczego. Akcja ratunkowa zakończyła się po godzinie 3:00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie" "Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Jabol04.08.2016 9:48

I co tam z chłopakami? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji.

Gość04.08.2016 8:06

Wiem, że praca górnika jest niebezpieczna, ale kiedy widzę sąsiadów, górników, którzy do pracy wiecznie jeżdżą na kacu, to zastanawiam się, kiedy będzie nieszczęście.

edek03.08.2016 14:11

każdy może odejść z pracy, a tylko dla górników lebrów sa takie warunki, bo to nadal jest komuna

Go górnik03.08.2016 13:54

Masz racje co do niebezpiecznej pracy ale ci co chcą odejść to w większości obiboki i lebry a teraz mają okazje za kasę nic nie robić.
Pozdrawiam wszystkich chcących pracować.

górnik03.08.2016 11:05

Chwała Bogu. To kolejne przypomnienie, że praca górnika jest ciężka i niebezpieczna. Ale ci, co byli raz czy dwa na dole, lub wcale twierdzą, że jest inaczej. Kilkanaście dni temu JSW ogłosiła, że będzie można odejść wcześniej z pracy na dobrych warunkach. Chętnych jest więcej niż JSW chce odprawić. Na pytanie; dlaczego chcą odejść? odpowiadają: Mam dosyć tej pracy. Jest zbyt niebezpieczna i ciężka. Lepiej być zdrowym i mniej zarabiać niż zginąć lub być ciężko chorym i wegetować nawet z większą emeryturą.