Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
4 sierpnia 2016

Notowania JSW rosną. Już ponad 25 zł za akcję

Notowania JSW rosną. Już ponad 25 zł za akcję
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej powoli rosną. Ostatnia wycena to ponad 25 zł za akcję. Od początku roku notowania spółki wzrosły o blisko 150%. Wszystko wskazuje na to, że spółka powoli zaczyna umacniać się na giełdzie.

Po ostatniej informacji o wynikach audytu w JSW, akcje spółki nieco spadły, jednak po kilku dniach zaczęły systematycznie rosnąć. Analitycy z Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli nawet wycenę dla JSW do 30,9 zł, rekomendując kupowanie akcji. 4 sierpnia wycena akcji wynosiła nawet 25,30 zł.

Na wartość akcji mogła również wpłynąć informacja o możliwej emisji akcji JSW. Już w maju tego roku minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił, że nie jest to wykluczone. W ostatnim czasie wiceminister energii potwierdził tą informację, mówiąc że wypuszczenie akcji wcale nie musi nastąpić w najbliższym czasie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Ha Ha Ha07.08.2016 14:42

Jeśli waluta jakiegoś kraju rośnie, to spada jego atrakcyjność towarów produkowanych w tym kraju, oraz jego atrakcyjność jako kraju miejsca do odwiedzenia. Każdy kraj wystrzega się takiego ruchu. Szwajcarski rząd się przestraszył i stąd ta głupia sytuacja. Jeśli kredytobiorca ma możliwość wzięcia kredytu, który go będzie kosztował to zawsze weźmie, chyba, że jest głupi. To, że była tak wpadka, to cóż, takie jest życie. Rząd nie powinien się do tego mieszać. Rząd jest od pilnowania aby kredytodawcy działali uczciwe. Banki działają jako tako uczciwie. Jakoś nikt nie mówi o firmach udzielających pożyczek na drakońskich warunkach. Takie firmy powinny być zlikwidowane, bo niszczą ludzi, którzy mając nóż na gardle biorą takie "chwilówki", "kredyty" , "szybki kredyty" i jak tam jeszcze się nazywają ci "bandycie" w białych rękawiczkach. Najczęściej jest to pogrążenie się na zawsze w ogromnych problemach. Ci, którzy liczą, że jakiś kredyt zostanie kiedyś umorzony, są głupi. Firma udzielająca kredytu, tak jak bank, nie zapomina. Odezwie się nawet po 10 czy 20 latach. A jak nie to sprzeda ten kredyt firmom prawdziwe bandyckim. Ale o tym jakoś cicho. Nawet w "prawym i sprawiedliwym" czasie.

TPW05.08.2016 14:42

Kogo obchodzi, że cena franka wzrosła? Waluty maja właśnie to do siebie, że ich cena nie jest stała i tutaj jest ryzyko. Jak ludziska brały we frankach śmiali się z tych co mieli w złotówkach.m. Tytaj sie sprawdza powiedzenie "ten się śmieje, kto się śmieje ostatni". Nie należy się ludzia żadna pomoc od państwa w tej kwestii.

Do TPW05.08.2016 11:58

Przypominam. Cena franka gwałtownie wzrosła, bo podnieśli ją Szwajcarzy w obawie o swoją wartość. To było dziwne i niespotykane działanie. Faktem jest, że zawsze należy się liczyć z najgorszym. Rząd ani myśli pomóc "frankowiczom". A. Duda ogłosił, że w jakiejś przyszłości, może się tak zdarzyć, że banki zwrócą kredytowcom wartość spit. Ja też mogę ogłosić, że kiedyś mogę stać się miliarderem i wtedy pomogę miastu. Z tego powodu proszę głosować na mnie, bo solennie obiecuję. Ha, ha, ha

Karol05.08.2016 11:51

Kto stoi za sztucznym dźwiganiem wartości akcji?

TPW05.08.2016 11:36

Do Jarosław: słuchaj frankowicze maja pomoc, wiec dlaczego nie akcjonariusze JSW ;-) frankowicze sie pomaga bo nie wiedzieli ze waluta to do siebie, że jej kurs sie zmienia, jak kredyty brali to sie śmiali z tych go w złotówkach zaciągali. Jeżeli rząd pomaga takim ludsziom, wiec powinni dopłacać tez akcjonariuszom, hazardzista i inny, kombinatorom

Nikt05.08.2016 10:23

Jarosław Kuczyński nikt ci nie zwróci. Kto powiedział że na giełdzie się tylko zarabia. Jedni tracą, drudzy zarabiają. Jeśli myślałeś ze to będzie łatwa i szybka kasa to byłeś zbyt naiwny. Jeśli na giełdzie tylko by się zarabiało to by wszyscy na niej grali...

Jarosław Kuczyński 05.08.2016 10:20

Gdy brałem 15tys. PLN pożyczki na akcje, to kosztowały 116zł/szt. Proszę powiedzieć kto zwróci mi różnicę i odsetki?

Pokaż wszystkie opinie (10)