Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
10 sierpnia 2016

W październiku rusza kolejna Misja Paragwaj

W październiku rusza kolejna Misja Paragwaj
fot. A. Krypczyk / UM Jastrzębie

Po raz kolejny z Jastrzębia-Zdroju wyruszy Misja Paragwaj. Lekarze i pielęgniarki polecą do paragwajskiego Guarambare, gdzie będą leczyć mieszkańców slumsów. Niedawno członkowie misji odwiedzili Urząd Miasta.

Niedawno, przy okazji Światowych Dni Młodzieży do naszego miasta przyjechała grupa osób z Paragwaju. Była to również okazja do omówienia Misji Paragwaj, która wyruszy 19 października z naszego miasta.

Od wielu lat lekarze i pielęgniarki z Jastrzębia-Zdroju i okolic jeżdżą do Paragwaju, do Guarambare pomagać ubogim. Potrzebne są tam leki i podstawowa opieka medyczna do której nie mają dostępu osoby mieszkające w slumsach. Jak mówi ks. Wojciech Grzesiak, prezesa Stowarzyszenia „To-Misja” od roku w Guarambare znajduje się ośrodek zdrowia w którym pacjentów leczy pielęgniarka Mariela pochodząca ze slumsów. Członkowie Misji Paragwaj od pięciu lat pomagali jej w studiach i w tym roku udało się jej je ukończyć.

Jak mówi prezydent miasta, Anna Hetman, władze Jastrzębia chcą nawiązać współpracę partnerską z Guarambare.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia  Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia

Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Ludzik 10.08.2016 18:22

Czy ci ludzie to katolicy? Bo jakoś mi to nie pasuje, bo ani w kościele ani na ulicy tego nie widać. Także pełne poparcie. Chwali się.

Mieszkaniec10.08.2016 17:18

Takie inicjatywy warto wspierać. To jest prawdziwa miłość bliźniego: Dać swój czas, doświadczenie, wiedzę, rezygnując z wygód i dobrobytu. Ci ludzie jadą na misję w ramach własnego urlopu, aby tam pomagać zupełnie obcym bez żadnych gratyfikacji finansowych. Podziwiam ich i sam chętnie bym pojechał. Nie mogę tego zrobić, więc wesprę ich finansowo.Przynajmniej taki będzie mój wkład.