Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
12 sierpnia 2016

Warbus zapłaci za... taksówki. W ramach rekompensaty

Warbus zapłaci za... taksówki. W ramach rekompensaty
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W związku z problemami kursowania autobusów oraz brakiem sprzedaży biletów, które wystąpiły na przełomie czerwca i lipca, firma Warbus zapłaci pasażerom za taksówki. Mimo, że nie udało się zrealizować wielu kursów, tylko 10 osób zgłosiło reklamację.

Jak informuje MZK, pasażerowie często pytali o możliwość rekompensaty za utracony czas i pieniądze za brak kursów autobusowych. Zgłoszenia były głownie telefoniczne, lecz konieczne było złożenie reklamacji na piśmie, a to zrobiło tylko 10 osób.

- Zgłoszenia dotyczą zwrotu kosztów za przejazd taksówkami. Wszystkie rachunki, które zostały przekazane do naszej księgowości są już wypłacone. Być może w toku jest jeszcze kilka spraw. One również będą rozpatrzone pozytywnie zgodnie z wytycznymi kierownictwa naszej firmy - twierdzi Eugeniusz Szymonik, pełnomocnik Zarządu firmy Warbus.

Zwrot kosztów należy się, gdy autobus nie przyjedzie, mimo iż widnieje w rozkładzie jazdy. Jest także możliwy w przypadku opóźnienia kursu o co najmniej 20 minut. Oczywiście musi być ono spowodowane z winy przewoźnika. Rekompensata nie należy się w przypadku remontów dróg, wypadków innych pojazdów, nieprzewidzianych objazdów, a więc sytuacji, na które konkretny kierowca nie ma wpływu.

Przypomnijmy, że MZK nałożył karę na firmę Warbus w wysokości 140 tys. zł za niezrealizowane kursy oraz brak sprzedaży biletów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
gosc19.08.2016 11:56

kierowcy w warbusie jezdżą furami za 1 mln :)

hanys do jaś19.08.2016 11:38

jak mam pracować w sekcie pod nazwą MZK , albo w ż-------m Warbusie to wolę nic nie robić.

Jaś17.08.2016 17:49

Hanys ,Ty chyba jesteś z tych co nie załapali się do mzk ani do Warbusa.

zen17.08.2016 14:53

ciekawe ile warbus płaci kierowcom

hanys do gosc17.08.2016 8:41

"brawo takich firm nam trzeba" - które nie wywiązują się z umowy, albo jesteś z mzk albo z egged - mobilis - warbus, już nie długo będziecie się z Jastrzębia spływać.

Jaś16.08.2016 18:22

Do Egona.
Podobno Pan jeździ furą za 250 tys zł. Zanim coś się napisze warto to sprawdzić.

egon16.08.2016 12:38

co to za koszt dla warbusa, skoro podobno prezesi jeżdżą furami za 200tys

Pokaż wszystkie opinie (14)