Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
16 sierpnia 2016

Zagórowski: Czas potwierdził, że powinniśmy uruchomić działania

Zagórowski: Czas potwierdził, że powinniśmy uruchomić działania
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jarosław Zagórowski w ostatnim wywiadzie udzielonym dla portalu wnp.pl mówi o obecnej sytuacji JSW i skutkach jakie górnicy muszą teraz ponieść. Według byłego prezesa JSW, można było się przygotować do obecnej sytuacji.

Były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej uważa, że przed protestami w 2015 roku spółka powinna wdrożyć program oszczędnościowy. Wtedy nie pozwoliły na to protesty górników. Spółka chciała utworzyć bufor finansowy, aby przetrwać gorszą sytuację na rynku węgla. Po protestach, w wyniku których Jarosław Zagórowski zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa, pracownicy JSW musieli jednak iść na ustępstwa.

- Dziś strona społeczna zgadza się na rozwiązania, które odrzucała wcześniej, kiedy my je proponowaliśmy. W tamtym okresie trudno jej było zrozumieć, że firma musi dostosować się do nowej rzeczywistości, której z polskiej perspektywy jeszcze wówczas nikt nie zauważał (…) Czas jednak potwierdził, że te działania musiały być wtedy uruchomione, aby dostosować spółkę do nowej rzeczywistości rynkowej - mówi Jarosław Zagórowski.

Jarosław Zagórowski odpowiada również na zarzuty o "oddanie" pieniędzy z prywatyzacji JSW. 

- Zarząd spółki nie miał najmniejszego wpływu na to, co się stało z pieniędzmi uzyskanymi z giełdy. To Skarb Państwa sprzedawał akcje, których był właścicielem, więc miał prawo do tych pieniędzy - mówi były prezes JSW.

Zobacz cały wywiad z Jarosławem Zagórowskim

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Janusz z Skoczowa.25.08.2016 14:29

Zagórowski tyle się starał o dobro Spółki JSW ile pozyskał kapitału dla JSW wprowadzając ją na Giełdę .Dla niezorientowanych podpowiem JSW jako JEDYNA SPÓŁKA W POLSCE podczas wprowadzania jej na GPW pozyskała kapitał dla Spółki U W A G A >>> ZERO !!! Przy dużych zyskach (jakie miała JSW 2009-2011) ciężko wykończyć Spółkę i obciąć zarobki górnikom za to przy zadłużeniu jej o 1,49 MLD poprzez zakup KWK Knurów-Szczygłowice w czasie złej koniunktury ,to ten cel łatwiej osiągnąć . PS. Tym co próbują bronić Zagórowskiego ,zwrócę tylko uwagę ,że zadaniem głównym Prezesa w Spółce jest dbałość o spółkę ,jej rozwój i stabilność na rynku a nie WALKA Z ZWIAZKAMI ZAWODOWAYMI .

jjj22.08.2016 15:48

W ramach oszczędności(buforu) wydano 1,5mld na Szyglowice.

R21.08.2016 16:26

Do mieszkaniec Zagorowski to mądry człowiek wiedział że musi odejść ????

bolo20.08.2016 15:37

Zagórowski milcz i nie pokazuj sie mi na oczy!!!!

chwdz19.08.2016 15:52

Największy ***** w menadżerskim świecie. Jak "rządził" spółką to tona węgla kosztowała 330 dolarów, a JSW fedrowało w tedy ok150% planu. Przy takich układach, to i szympans byłby dobrym menadżerem. Prawda jest taka, że w cywilizowanym kraju taki człowiek siedział by dawno w więzieniu.

Mieszkaniec19.08.2016 14:41

Zagórowski to mądry człowiek. Wiedział, że musi dojść do restrukturyzacji. Ale przemądrzali niewykształceni i nie rozumiejący problemu związkowcy widzieli zło w jego osobie, bo im nie pasował w ich działaniach dla ich Teraz tylko Zagórowski może pomóc. Ale do tego nie dopuszczą związkowcy, bo by wiele stracili. mam nadzieję, że kiedyś ich wreszcie rozliczą ze szkód, których dokonali.

Magda19.08.2016 8:42

Nie judźcie związkowcy. Przyłożyliście się do zniszczenia JSW, za pieniądze. Widziałam jak darliście mordy na cechowni, jak pilnowaliście górników jak psy, żeby nie dopuścić do rozwiązania strajku. Ile zarobiliście na tym? Powiedzieć wam?

Pokaż wszystkie opinie (35)