Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
23 sierpnia 2016

Związkowcy JSW piszą list do premier Szydło

Związkowcy JSW piszą list do premier Szydło
fot. JSW

Związkowcy z KWK Krupiński piszą list do premier Beaty Szydło, w którym sprzeciwiają się działaniom rządu dotyczącym ich kopalni. Według nich przekazanie kopalni do SRK nie jest racjonalnym wyjściem.

Rząd zdecydował o przeniesieniu kopalni KWK Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jako główną przyczynę PiS podaje wyczerpanie złoża i trudne warunki górniczo-geologiczne. Według związkowców decyzja o przekazaniu do SRK jest nietrafiona. Decyzja ta nie była konsultowana ze stroną społeczną. Związkowcy piszą w liście, że władze kopalni mogą się dopuścić niegospodarności.

- Nie wyeksploatowanie tych ścian jest jawną niegospodarnością i naszym zdaniem podlega zgłoszeniu do organów ścigania. Oczywiście przyjmując, że w miesiącu sierpniu inne prace przygotowawcze zostały wstrzymane na czas rozpoczęcia eksploatacji nowych ścian - mówią związkowcy.

Związkowcy twierdzą, że dwie ściany na które już wydano pieniądze na inwestycje, potrafiłyby wygenerować zysk w kwocie 120 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Będzie dalsza likwidacja kopalń? Będzie dalsza likwidacja kopalń?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
były urzędnik30.08.2016 19:06

He, he "seebs" to teraźniejszy przykład tzw. dysleksji czyli po prostu facet z językiem polskim będący na bakier ale po wgłębieniu się w jego tok rozumowania można wydedukować że ma dużo racji.
Co do jakiegoś tam urzędnika to szkoda nawet go komentować. Przykładem skrajnej bezczelności w poście tego człowieka jest fakt JEGO DOPŁACANIA DO GÓRNIKÓW !

Aga29.08.2016 8:02

Urzednik Ty jesteś większy darmozjad, bo górnicy wydobywają węgiel by go sprzedać a Ty za co dostajesz wypłatę? Za co 13stka Ci się należy? Za klepanie pieczątek? Taki mądrala jeden z drugim, taki wykształcony a jak przyjdzie co do czego to żadnej sprawy potrafi załatwić...

urzędnik24.08.2016 13:24

czas najwyższy zamknąć te komunistyczne organizacje a gorników na kuroniówkę . mam juz dość dopłacania do górniczych pensji, oraz do dodatków na ich rodziny

Bohun24.08.2016 6:28

Do seebss: przeczytaj co napisałeś. Może czas iść do psychologa

Jas-Mosiak23.08.2016 23:06

To dziwne ?? Bo górnicy chcą iść do SRK i na urlopy górnicze !!! A związkowcy na dół do ściany ... nauczyć się roboty.

seebss23.08.2016 18:41

poco pisac list Przecież wiądom ze kopalnia Krupiński zostanie przekazana Niemenom. Tak samo zrobili z KWK Morcinek . Zamknęli .... oddali złoża Czechom.
Morcinek przekażą Niecieckiej firmie. A z dołu nie wywiozą nic kable taśmociągi i inne urządzenia pozostaną na dole jako nie opłacalny odzysk.

górnik23.08.2016 15:50

Górnicy będą pracować na innych kopalniach , działacze mający prawa na emerytury , reszta działaczy do żelaza na GRP proste .... nawet premier Szydło to zrozumie i nie pomoże tutaj żadne skomlenie.

Pokaż wszystkie opinie (11)