Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
23 sierpnia 2016

Związkowcy JSW piszą list do premier Szydło

Związkowcy JSW piszą list do premier Szydło
fot. JSW

Związkowcy z KWK Krupiński piszą list do premier Beaty Szydło, w którym sprzeciwiają się działaniom rządu dotyczącym ich kopalni. Według nich przekazanie kopalni do SRK nie jest racjonalnym wyjściem.

Rząd zdecydował o przeniesieniu kopalni KWK Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jako główną przyczynę PiS podaje wyczerpanie złoża i trudne warunki górniczo-geologiczne. Według związkowców decyzja o przekazaniu do SRK jest nietrafiona. Decyzja ta nie była konsultowana ze stroną społeczną. Związkowcy piszą w liście, że władze kopalni mogą się dopuścić niegospodarności.

- Nie wyeksploatowanie tych ścian jest jawną niegospodarnością i naszym zdaniem podlega zgłoszeniu do organów ścigania. Oczywiście przyjmując, że w miesiącu sierpniu inne prace przygotowawcze zostały wstrzymane na czas rozpoczęcia eksploatacji nowych ścian - mówią związkowcy.

Związkowcy twierdzą, że dwie ściany na które już wydano pieniądze na inwestycje, potrafiłyby wygenerować zysk w kwocie 120 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
były urzędnik30.08.2016 19:06

He, he "seebs" to teraźniejszy przykład tzw. dysleksji czyli po prostu facet z językiem polskim będący na bakier ale po wgłębieniu się w jego tok rozumowania można wydedukować że ma dużo racji.
Co do jakiegoś tam urzędnika to szkoda nawet go komentować. Przykładem skrajnej bezczelności w poście tego człowieka jest fakt JEGO DOPŁACANIA DO GÓRNIKÓW !

Aga29.08.2016 8:02

Urzednik Ty jesteś większy darmozjad, bo górnicy wydobywają węgiel by go sprzedać a Ty za co dostajesz wypłatę? Za co 13stka Ci się należy? Za klepanie pieczątek? Taki mądrala jeden z drugim, taki wykształcony a jak przyjdzie co do czego to żadnej sprawy potrafi załatwić...

urzędnik24.08.2016 13:24

czas najwyższy zamknąć te komunistyczne organizacje a gorników na kuroniówkę . mam juz dość dopłacania do górniczych pensji, oraz do dodatków na ich rodziny

Bohun24.08.2016 6:28

Do seebss: przeczytaj co napisałeś. Może czas iść do psychologa

Jas-Mosiak23.08.2016 23:06

To dziwne ?? Bo górnicy chcą iść do SRK i na urlopy górnicze !!! A związkowcy na dół do ściany ... nauczyć się roboty.

seebss23.08.2016 18:41

poco pisac list Przecież wiądom ze kopalnia Krupiński zostanie przekazana Niemenom. Tak samo zrobili z KWK Morcinek . Zamknęli .... oddali złoża Czechom.
Morcinek przekażą Niecieckiej firmie. A z dołu nie wywiozą nic kable taśmociągi i inne urządzenia pozostaną na dole jako nie opłacalny odzysk.

górnik23.08.2016 15:50

Górnicy będą pracować na innych kopalniach , działacze mający prawa na emerytury , reszta działaczy do żelaza na GRP proste .... nawet premier Szydło to zrozumie i nie pomoże tutaj żadne skomlenie.

Pokaż wszystkie opinie (11)