Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
23 sierpnia 2016

Witczaka już przejezdna. O dwa miesiące szybciej

Witczaka już przejezdna. O dwa miesiące szybciej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kierowcy już mogą jeździć ulicą Witczaka. Jej remont miał potrwać do końca października, ale prace udało się zakończyć wcześniej. Koszt prac wyniósł prawie 2,3 mln zł.

Prace rozpoczęły się w pierwszej połowie 2015 roku i obejmowały przebudowę ulicy Witczaka oraz budowę nowego śladu drogi zaraz za budynkiem TBS Daszek. Wzdłuż drogi powstał chodnik łącznie wraz z oświetleniem terenu. Zostało również wykonane prawidłowe odwodnienie ulicy i wybudowane wpusty deszczowe oraz przyłącza do kanalizacji.

- Z uwagi na ukształtowanie terenu, nie została zaprojektowana ścieżka rowerowa. Jest to jednak droga lokalna, która jest wystarczająco szeroka, aby mogły po niej jeździć zarówno samochody, jak i rowery. Natomiast piesi mogą bezpiecznie spacerować chodnikiem - informuje Katarzyna Wołczańska z urzędu miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
....31.08.2016 18:07

tak długo to się robi kilkadziesiąt kilometrów autostrady z wiaduktami...a propadganda, że 2 miesiące wcześniej ukonczone...robota max. na pół roku...ale u nas 2 lata termin...nie wiem czy się śmiać czy płakać!!!!generalnie należy w UM wymienić odpowiedzialnych za inwestrycje (a także BRAK!!!!nowych) i może będzie normalnie!!!

Gość 31.08.2016 13:29

Przejezdna to dużo powiedziane, szczególnie jak ludzie poparkuja gdzie się da.

typ25.08.2016 22:48

jastrzębie upada z basenu dno - grozi złapaniem syfa.

menel24.08.2016 10:34

Temida 100 % racji ,jest tam na tyle terenu do wykorzystania który leży odłogiem 9 miesięcy, a nawet przez wakacje nie idzie korzystać w pełni z obiektu ze względu na aurę (pogodę)

M24.08.2016 10:12

Super, dobrze usłyszeć dobre wieści ;)

do temida23.08.2016 20:35

dobrze że jest otwarty na świeżym powietrzu... w przeciwnym razie byłaby druga laguna

seebss23.08.2016 18:36

Miasto wypłacić premie firmie za przed terminowe wykonanie usługi .A odpowiednio karać inne firmy które niedotrzymująca terminów.

Pokaż wszystkie opinie (9)