Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 sierpnia 2016

Rozpoczęły się prace remontowe w budynku po byłym sądzie

Rozpoczęły się prace remontowe w budynku po byłym sądzie
fot. A. Krypczyk / UM Jastrzębie

Od wielu lat budynek byłego sądu rejonowego przy ulicy 1 Maja w Zdroju stał niezagospodarowany. Jego zły stan techniczny zagrażał mieszkańcom. Niedawno rozpoczęły się prace renowacyjne budynku.

Zabytkowy budynek pozostawał własnością Skarbu Państwa. Nasze miasto czyniło starania by przejąć obiekt, ale wojewoda śląski nie wyraził na to zgody. Ostatecznie budynek został sprzedany i trafił w ręce prywatnego inwestora.

- Początkowo budynek miał mieć charakter obiektu usługowo – handlowego, jednak właściciel wystąpił z wnioskiem o zmianę przeznaczenia na usługi. Została wykonana dokumentacja przebudowy dachu oraz wymiany konstrukcji stropu drewnianego na gęstożebrowe i właśnie to zadanie obecnie jest realizowane - informuje urząd miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Nie miał prawa jazdy. Wpadł w ręce policji Nie miał prawa jazdy. Wpadł w ręce policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
typ28.08.2016 22:08

Może powstanie noclegownia

Prawo własności27.08.2016 22:34

Jeśli wojewoda śląski go sprzedał, to tylko właściciel ma prawo do decydowania, co w tym budynku będzie. Takie są prawa właścicieli. Wie o tym każdy, kto jest właścicielem nawet najmniejszej rzeczy. Ale nie wiedzą o tym głupcy i nigdy się o tym nie dowiedzą, bo przez ich ścisłe umysły nie wśliźnie się informacja oczywista.

marek26.08.2016 19:06

proponuję kolejne centrum pogrzebowe. W tym mieście to żyła złota ...

hanys25.08.2016 9:42

jak tylko usługi to może będzie b----llo