Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 sierpnia 2016

JSW dogadała się z obligatariuszami

JSW dogadała się z obligatariuszami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała umowę porozumienia z obligatariuszami - PKO BP SA, BGK, PZU SA praz PZU na Życie SA. Chodzi o spłatę obligacji na łączną kwotę ok. 1,3 mld złotych.

- Mamy za sobą bardzo trudne negocjacje. Obligatariusze stawiali wysokie wymagania w zakresie warunków dalszego finansowania Grupy JSW. Udało nam się osiągnąć porozumienie korzystne dla obu stron. Teraz jesteśmy na dobrej drodze do stabilnego rozwoju JSW - mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Strony uzgodniły nowy harmonogram spłaty obligacji. Kwota początkowa spłaty będzie niższa w początkowym okresie, a okres spłaty wydłużony został o pięć lat (do 2025 roku). Obligatariusze zrezygnują również z przysługujących im praw, na podstawie tzw. opcji put, czyli możliwości wcześniejszego wykupu obligacji ze środków emisji Euroobligacji.

- Takie rozwiązanie daje nam finansowy oddech. To czas, w którym będziemy mogli skutecznie przeprowadzić działania optymalizacyjne i inwestycyjne. Będziemy realizować program działań, który umożliwia Spółce osiągnięcie dodatnich wyników finansowych - mówi Tomasz Gawlik, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
menel01.09.2016 19:36

ostatnie podrygi konającej ostrygi :)

Suchy Ernest31.08.2016 6:31

Jaaaaaaaa

ryl30.08.2016 23:43

Decyzję o zakupie KWK Knurów Szczygłowice przez JSW podjął właściciel obydwu podmiotów Ministerstwo Skarbu - (JSW pakiet większościowy). Analizy rynkowe (dostępne w Internecie) przestrzegały : jeżeli ceny węgla koksującego nie wzrosną , to JSW może mieć kłopoty z płynnością finansową. Niestety analitycy mieli rację. Natomiast KW miała na kilka miesięcy fundusze na wypłaty.
Kto zarządzał resortem Skarbu Państwa w momencie zakupu ? PIS ? Kaczyński ?

do rula .30.08.2016 21:16

knurow szczyglowice kupilo po1

ryl30.08.2016 20:11

Kaczyński doprowadził na skraj bankructwa JSW ,kupił Knurów-Szczygłowice i uciekł do Brukseli LOL

licząc30.08.2016 17:53

A kto powiedział, że PO działała w interesie JSW? Poprzednia władza nie wtrącała się do JSW. Pewnie uznali, że mają swój zarząd, więc niech walcza o swoje. A gdy Zagórowski zaproponował przygotowanie się do nadchodzących ciężkich czasów, Kaczyński wymyślił, że to świetny czas na rozwalenie spółki. Złodzieje z Solidarności (chyba z PiS) oburzyli się i podpuścili górników do protestu. Gdy górnicy zorientowali się, że mogą na tym stracić, wtedy zaczęło się pilnowanie strajkujących, starszenie, i inne represje. Teraz gdy JSW wyprzedje swój majątek i ugaduje się z obligaturiaszami akcje rosną. Ciekawe kto za tym stoi? Bo przecież nie logika i czysty rachunek.

ryl30.08.2016 15:04

POprzednia władza działała w interesie JSW ??? O tempora , o mores , o ***** !!!

Pokaż wszystkie opinie (9)