Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
16 września 2016

Akcja "Pasy": Jastrzębianie nie zapinają pasów

Akcja "Pasy": Jastrzębianie nie zapinają pasów
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W miniony poniedziałek policjanci przeprowadzili na ulicach naszego miasta kontrole drogowe. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy zapinają pasy bezpieczeństwa.

Działania trwały od godz. 6:00 do 22:00. W naszym mieście skontrolowano łącznie 54 pojazdy. Policjanci stwierdzili ogółem 45 przypadków naruszenia prawa, w tym 38 dotyczących nie stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz jednego pasażera.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: Cracovia nie do pokonania Hokej: Cracovia nie do pokonania

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
typ19.09.2016 21:24

Do Ernesta - Widzisz i teraz przez ciebie jakieś dziecko teraz może nie dostać środków 500+ !

Entars19.09.2016 16:42

Nie prawda, że Jastrzębianie nie zapinają bo ja Panie redaktorze zapinam.

gosc16.09.2016 21:00

Mogli napisac ze zbieraja na 500+ a nie ze to dla naszego bezpieczenstwa!

codzienny kierowca 16.09.2016 12:33

Niektóre mamy z wózkiem zachowują się jakby były same w mieście. Wczoraj widziałem jak młoda kobieta z wózkiem weszła na pasy nawet nie zerknąwszy czy ktoś, coś nie jedzie. To świadczy o inteligencji tej osoby. Pewnie wyobraża sobie, że każdy pojazd zatrzyma się natychmiast. Młodzi oby płci robię podobnie. Wkraczają na jezdnię nie patrząc czy ktoś nadjeżdża. Kierowca ma obowiązek się zatrzymać, ale on też jest człowiekiem i może w tym momencie spojrzeć w bok czy na licznik. Co wtedy. Młody głupek jest pewny, że przeżyje to spotkanie. Czy jak będzie miał połamane nogi, to i tak na drugi dzień wróci do zdrowia?
Sądzę tak jak Józef: Pasy nie powinny być przymusowe. Posłowie lubią tworzyć przepisy kierujące naszym życiem. Ale ubezpieczyciel może dopisać w umowie, że odszkodowanie jest wypłacane w pełni gdy poszkodowany jechał w pasach. Tylko czy na pewno policjanci zawsze napiszą prawdę przy oglądzie zdarzenia drogowego?

Gość16.09.2016 8:59

Kiedy kontrola rowerzystów i pieszych? Nie przeszkadza im widok np. mamuśki wpychająca wózek z dzieckiem pod samochód, bo sama wpatruje się w telefon? Co z pieszymi, którzy nie widzą, że jest czerwone światło, bo ważniejszy jest telefon? Co z rowerzystami, którzy potrącają pieszych na chodniku i jeszcze bezczelnie pyskują?

jozef16.09.2016 7:32

pasy niepowiny byc obowiazkowe bo kto niezapina pasow niestwarza zagrozenei dla drugiego uczestnika ruchu