Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
19 września 2016

Polak wygrał Jastrzębską Dziesiątkę. Jastrzębianka trzecia w kategorii!

Polak wygrał Jastrzębską Dziesiątkę. Jastrzębianka trzecia w kategorii!
fot. UM Jastrzębie

W minioną sobotę w naszym mieście odbył się bieg Jastrzębska Dziesiątka. Pierwsze miejsce wśród ponad 800 biegaczy zajął Szymon Kulka. Przybiegł on o 24 sekundy szybciej niż Kenijczyk, które wygrał poprzednią edycję biegu.

Pierwsze miejsce zajął Polak Szymon Kulka, który przebiegł trasę 10 kilometrów w czasie 31:36. Na drugim miejscu znalazł się Henry Kemboi z Kenii (32:00), a na trzecim Moses Kibire Kipruto (32:03), który triumfował w poprzedniej edycji biegu. Najszybszym jastrzębianinem został Grzegorz Szulik, który zajął 11. miejsce. Na 12. i 16. miejscu znaleźli się kolejni mieszkańcy naszego miasta, Andrzej Włoch i Dariusz Pawlik. 

Najszybszą z kobiet była Kenijka Teresa Kwamboa Flavicus, która pokonała trasę w czasie 36:03. Na drugim miejscu w kategorii żeńskiej znalazła się Hellen Kimutai Jepkosgei (36:31) z również Kenii, a na trzecim jastrzębianka Aneta Suwaj z czasem 36:37.

Pełną listę wyników można znaleźć tutaj.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dużo psiej radości, czyli wybieg dla psów otwarty Dużo psiej radości, czyli wybieg dla psów otwarty

Kenijczyk triumfuje w Jastrzębskiej Dziesiątce Kenijczyk triumfuje w Jastrzębskiej Dziesiątce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Ateros20.09.2016 21:29

Bieg "Jastrzębska Dziesiątka" a na podium stają jacyś afrykańce. Wytłumaczy mi to ktoś? Czemu? Skąd? Po co?