Klub Obywatelski - Saługa

0°°
19 września 2016

Wszystko zgodnie z planem. 3:0 z Sosnowcem

Zwycięstwem jastrzębian zakończył się mecz JKH GKS Jastrzębie z SMS PZHL Sosnowcem. Hokeiści Roberta Kalabera bez większych problemów pokonali rywali wygrywając 3:0.

Pierwsza tercja nie należała do najbardziej widowiskowych. Choć jastrzębianie mieli widoczną przewagę, udało się to udokumentować tylko jednym trafieniem. W 15. minucie do bramki krążek wpakował Dominik Paś.

Kolejna odsłona była ciekawsza. Mimo tego, że jastrzębianie dwukrotnie musieli bronić się w trójkę przeciwko piątce rywali, udało się strzelić drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kordian Chorążyczewski.

W trzeciej tercji jastrzębianie podkręcili tempo. Efektem tego był gol Tomasza Kominka w 54. minucie. Pomógł mu w tym napastnik gości, którzy nie zdołał zatrzymać krążka, czym zmylił swojego bramkarza.

JKH GKS Jastrzębie - SMS PZHL Sosnowiec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
1:0 - 14:44 - Dominik Paś - Leszek Laszkiewicz, Jakub Peslar
2:0 - 46:42 - Kordian Chorążyczewski - Patryk Pelaczyk
3:0 - 53:28 - Tomasz Kominek - Dominik Paś, Jan Latal

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Fuczik) - Michałowski, Peslar, Laszkiewicz, Paś, R. Nalewajka - Latal, Charvat, Kominek, Kulas, Bryk - Gimiński, Chorążyczewski, Pelaczyk, Wróbel, Jarosz - Kubesz, Matusik, Kącki, Bichta.

SMS PZHL Sosnowiec: Lewartowski (Prokop) - Zieliński, Bizacki, Maciej Rybak, Filip, Zygmunt - Bednorz, Krok, Krężołek, Sroka, Podlipni - Noworyta, Gogoc, Jóźwik, Michał Rybak, Bajon - Żak, Jóźwiak, Sołtys, Krzak, Hatłas.