Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
22 września 2016

Będzie długo oczekiwany remont Mazowieckiej

Będzie długo oczekiwany remont Mazowieckiej
fot. Google Maps

Po wielu latach ulica Mazowiecka doczeka się remontu. Pierwsze prace ruszą jeszcze w tym roku. To będzie dopiero pierwszy etap remontu ulicy. Na przyszłość zaplanowano już kolejne.

Remont ulicy Mazowieckiej rozpocznie się jeszcze we wrześniu tego roku. Ulica Mazowiecka jest jedną z częściej uczęszczanych ulic w mieście, dlatego kierowców będą czekać duże utrudnienia. Pierwszym etapem remontu będzie wymiana kanalizacji deszczowej.

- Przez wiele lat na tym obszarze występowały problemy z wodami podziemnymi. W związku z tym, by efekty inwestycji były zadowalające podeszliśmy do sprawy kompleksowo, od podstaw - mówi prezydent miasta, Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego? Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Obiektyw02.10.2016 20:54

przejechalem dzisiaj Mazowiecka i ani sladu remontu; moze wrzesien 2017?

Gość02.10.2016 10:52

zaklejone ubytki dziury i nowa nawierzchnia pewnie jak zawsze.

Mieszkaniec01.10.2016 8:52

Ciekawi mnie kiedy zostanie doprowadzona do ładu i składu droga prowadząca na żory. Na łuku koło przystanku na tzw Boryni są straszne łaty i nierówności tam są, nie jedna osoba tam w zimę wyleciała już i to nie przez prędkość a przez zły stan nawierzchni. Dalej wcale nie jest lepiej do samego Ławczoka gdzie droga należy do jastrzębia jej stan jest można powiedzieć akceptowalny, tym bardziej że jest to jedna z częściej uczęszczanych dróg na Żory.

Co do stau po stronie żor też się nie wypowiem bo najlepiej nie jest a wręcz w niektórych miejscach gorzej, ale zapewne z zakończeniem prac nad stawianiem nowych firm które w żorach się pojawiają a w jastrzębiu miejsc pracy jest tyle co kot napłakał. Droga zostanie poprawiona i doprowadzona do porządku ;)

Gość26.09.2016 16:09

Co 5 m zrobią studzienki, a po deszczu droga będzie pod wodą. To typowe w Jastrzębiu.

Rols23.09.2016 16:21

Tej drodze należy się remont z racji jej położenia. Z resztą widać ile tam jest łat i jak się samochody bujają. Droga dodatkowo powinna być poszerzona, zrobione pasy zjazdowe oraz jakoś wyprostowana bo nie wiem po co komu takie serpentyny. Przedsiębiorcy z ING mieliby okazje zrobić parking pod swoim bankiem. Swoją drogą nie mam pojęcia dlaczego ludzie, którzy najchętniej do bankomatu wjechali by samochodem wybierają bank, który nie posiada dobrego parkingu.

Obi 23.09.2016 14:26

Poprzednicy nie mieli planów a chęci dopiero(OWN) Panią Prezydent poznaliśmy przez te dwa lata na tyle że wierzymy że poradzi sobie z problemami naszego miasta bo widać u niej zapał do pracy .

Poldek23.09.2016 13:31

Bez paniki! Widać że oczekiwany od lat remont Mazowieckiej staje się zastępczym tematem politycznym dla wąskiej grupy mieszkańców.Troska o los przedsiębiorców z tejże ulicy jest wręcz godna podziwu po mimo że "troskliwi" wolą robić zakupy w galeriach .

Pokaż wszystkie opinie (21)