Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 września 2016

Policjanci zarekwirowali nielegalny alkohol i tytoń

Policjanci zarekwirowali nielegalny alkohol i tytoń
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

56-latek odpowie za nielegalny handel alkoholem i papierosami. Kilka dni wcześniej policjanci zatrzymali również 60-latka, który również handlował nielegalnym alkoholem i papierosami.

Przy pierwszym z mężczyzn znaleziono 2500 paczek papierosów oraz kilka litrów alkoholu. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatkowego wyniosły ponad 40 000 złotych. Drugi z mężczyzn został zatrzymany w środę, 21 września przy garażach na terenie osiedla Zofiówka. Policjanci już wcześniej obserwowali 56-latka. Nielegalny towar znaleziono w dwóch garażach oraz mieszkaniu mężczyzny.

- Łącznie przechwycono 82 kilogramy tytoniu i blisko 66 litrów alkoholu. Śledczy wyliczyli, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi prawie 70 tysięcy złotych - informuje policja.

Obu mężczyznom grożą 3 lata więzienia oraz kary finansowe.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
typ23.09.2016 21:50

przykazanie Boże - - - NIE KRADNIJ - PAŃSTWO NIE LUBI KONKURENCJI !

Gość23.09.2016 9:09

Kupią w knajpie na Wielkopolskiej.

Sobiepan23.09.2016 8:35

Skoro państwo nas okrada, to dlaczego obywatel nie może okradać państwa. Rząd wydaje miliardy dla własnego widzimisię aby nas oszukać i się nam kłamliwie przypodobać. Aby my co? Mamy to przyjmować potulnie? Czy my mamy być gorsi od złodzieji nazywanych "politykami"? I nie chodzi mi o jedną partię.