Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
23 września 2016

Potrącił 65-latka na pasach i uciekł. Nie miał prawa jazdy

Potrącił 65-latka na pasach i uciekł. Nie miał prawa jazdy
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W czwartek 22 września doszło do potrącenia pieszego na al. Jana Pawła II. 22-letni kierowca fiata potrącił 65-latka, po czym uciekł z miejsca wypadku. Okazało się, że mężczyzna nie ma nawet prawa jazdy.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 17:00 na pasach przy szpitalu. Według relacji świadków, kierowca fiata omijał inny pojazd, który zatrzymał się na pasach by ustąpić pieszemu. 22-latek potrącił 65-letniego mężczyznę, po czym odjechał. Poszkodowany 65-latek trafił nieprzytomny do szpitala.

-  Mimo, że sprawca uciekł z miejsca wypadku, chwilę później trafił w ręce stróżów prawa. Przyczynił się do tego świadek, który pojechał za nim. Jastrzębianin spisał numery rejestracyjne samochodu i wskazał policjantom miejsce, w którym sprawca zdarzenia zostawił samochód - informuje policja.

Okazało się, że 22-latek nie posiada prawa jazdy. Jastrzębianin przyznał się do potrącenia. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gość29.09.2016 5:36

kierowca zatrzymując się przed pasami wymusza, że inne samochody powinny zatrzymać się przed pasami. Jeśli pieszy idzie już po pasach to ok ma pierwszeństwo, ale jeśli ktoś zatrzymuje się żeby pieszy dopiero wszedł na jezdnie to powinien być wespół odpowiedzialny za tego pieszego którego wpuścił na drogę.

Gość29.09.2016 5:20

Gwałtowne hamowanie niesie za sobą duże ryzyko, ktoś zatrzymując się przed pasami nie myśli że czasami robi większe niebezpieczeństwo dla pieszego jakby przejechał dalej a pieszy przeszedł by po pasach przy pustej drodze, przy dobrej widoczności.

http://jastrzebieonline.pl/news,8100,autobus-musial-hamowac-bo-21-latek-zignorowal-swiatla.html 

http://jastrzebieonline.pl/news,2346,autobus-ostro-hamowal-pasazerka-ranna.html 

Pogrzeb27.09.2016 14:44

Wiadomo już może kiedy i gdzie będzie pogrzeb? Dziekuje za pomoc

Gość26.09.2016 16:12

Gość z 25.09.2016 1:30, jest najlepszym dowodem, że nie każdy powinien mieć prawo jazdy i powinien być wymagany iloraz inteligencji przynajmniej na poziomie 100.

Do Gość25.09.2016 16:04

Mama nadzieje że nie masz prawa jazdy

Andrzej25.09.2016 9:51

Takich bez prawa jazdy jeździ 10 %,krótko kontrola trzeźwości i od razu pokazujesz prawko

Gość25.09.2016 1:36

W cywilizowanych krajach było by dziwny żeby przejście podziemne nie można wyremontować i otworzyć, a na przejściu giną ludzie,
Al. J.P. II to autostrada a nie normalna droga

Pokaż wszystkie opinie (16)