Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
27 września 2016

JSW wydała 28 mln zł na likwidację szkód górniczych

JSW wydała 28 mln zł na likwidację szkód górniczych
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa zapłaciła odszkodowania za zniszczone budynku, remonty dróg i chodników czy utracone plony. 28 mln zł z budżetu JSW przeznaczone zostało na likwidację szkód górniczych m.in. w naszym mieście.

W minionym roku JSW z puli odszkodowań wydała kwotę ponad 3,5 mln zł na naprawy w naszym mieście. Chodzi m.in. o remonty 12 budynków mieszkalnych, a także remontów chodników przy ulicy Jastrzębskiej. Naprawy szkód dotyczył również terenów na jakich wydobywa kopalnia Pniówek. Wydano prawie 14 mln zł na naprawę 21 budynków, torów, dróg i sieci kanalizacyjnych.

- Kwota ta obejmuje zarówno odszkodowania za zniszczone budynki lub utracone plony, prace odwodnieniowe i hydrotechniczne, remonty chodników i dróg,  jak i wydatki na zabezpieczanie budynków przed wpływami eksploatacji górniczej - informuje JSW.

JSW szacuje, że do końca tego roku na likwidację szkód górniczych wyda łącznie 55 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Do Gość z 12:0028.09.2016 18:06

Pisz tylko o tym na czym się znasz. To co napisałeś jest bzdurą. Dobrze, że podpisałeś się "Gość", bo gdyś się podpisał swoim imieniem czy ksywą, to a tak śmieją się z ciebie, ale nie widzą z jakiego głupka.

Gość28.09.2016 12:00

Dostaje odszkodowanie za uszkodzony dom i buduje nowy po drugiej stronie ulicy, czyli wyrzuca się pieniądze w błoto.

Rzepicha27.09.2016 21:18

Jo na wos ni narobia

dziabong27.09.2016 16:15

mnostwo kasy wpłynie z tego tytułu do samorzadów, przynajmniej miejscowosci beda miały szanse odbudowa niektore uszkodzone obiekty. dobry ruch ze strony jsw

Ozorek27.09.2016 16:13

Szkoda ze społka musi tracic az takie środki na pokrycie szkód górniczych, no ale cuż. Troche nie ma sie co dziwić - to zawsze była i jest zmora śląska

Bartek27.09.2016 16:12

Spólka pokryje szkody bo tak to juz na slasku jest, jednak dobrze ze nie wypieraja sie szkód górniczych i pokrywaja straty kiedy trzeba

obojętny27.09.2016 11:27

Kogo to obchodzi poza tymi co się sądzą z JSW.

Pokaż wszystkie opinie (8)