Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 września 2016

Uruchomiono numer telefonu dla niesłyszący i niemówiących

Uruchomiono numer telefonu dla niesłyszący i niemówiących
fot. Josh Felise

Urząd Miasta uruchomił specjalny numer telefonu pod który mogą się zgłaszać osoby niesłyszące i niemówiące, by zgłosić lub rozwiązać swoją sprawę.. Numer jest czynny całą dobę.

Dla zapewnienia alternatywnej drogi komunikacji z osobami niezdolnymi do przekazywania informacji głosowych, Urząd Miasta uruchomił specjalną linię telefoniczną o numerze 516 844 320. Wiadomości SMS odbierane będą całodobowo przez pracowników Straży Miejskiej, którzy udzielą odpowiedzi na zadane pytanie lub w odpowiedzi na otrzymane zgłoszenie podejmą stosowne działania.

- Jeszcze w tym roku pojawią się kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Już dziś ruszamy ze specjalną linią telefoniczną, dzięki której osoby niesłyszące będą mogły szybko uzyskać potrzebne informacje, a także poinformować np. o zagrożeniu za pomocą smsa. Mam nadzieję, że system się sprawdzi i sprawi, że załatwianie spraw urzędowych będzie łatwiejsze – mówi Anna Hetman, prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

"Bezdomni śmierdzą w podziemiach" "Bezdomni śmierdzą w podziemiach"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Do Adam H.30.09.2016 20:44

Czytaj ze zrozumieniem.... SMS. Nie trzeba potrafić mówić czy też słyszeć aby napisać i odebrać potem sms'a ;)

Adam H.27.09.2016 15:27

telefon dla głuchoniemych dobre.....