Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
28 września 2016

Pływacy z KS Nautilus wrócili z kilkoma medalami

  • Pływacy z KS Nautilus wrócili z kilkoma medalami
  • Pływacy z KS Nautilus wrócili z kilkoma medalami
  • Pływacy z KS Nautilus wrócili z kilkoma medalami
  • Pływacy z KS Nautilus wrócili z kilkoma medalami
Więcej zdjęć:
fot. KS Nautilus

Pływacy z Jastrzębia, w miniony weekend brali udział w III Rundzie Środowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Zlinie. Jak zwykle jastrzębianie wrócili z medalami.

W zawodach brało udział 30 zawodników KS Nautilus z czterech kategoriach wiekowych. W kategorii najmłodszej do 9 lat, dwie nasze zawodniczki stawały na podium. W konkurencji  50 m PP brązowy medal zdobyła Marta Majda, tuż za nią uplasowała się Majka Lotko. Odwrotnie było natomiast w konkurencji 100 m BF, gdzie tym razem lepsza okazała się Majka Lotko i to ona zdobyła 3. miejsce. W konkurencji chłopców w tej samej kategorii wiekowej najlepszym naszym zawodnikiem był Wojtek Dziura, który w wieloboju uplasował się na piątym miejscu. W starszej kategorii E (10-11 lat) najlepiej wypadła Sonia Kiliszewska, która zdobyła złoto na 100 m PP.

Bardzo dobrze wypadli chłopcy w tej kategorii wiekowej (10-11 lat). Jakub Szajter  wygrał dwukrotnie na 50 i 100 m PP, natomiast na dystansie 200 m BF był drugi. Miejsca te dały mu w klasyfikacji wielobojowej 1 miejsce. Medale zdobywali też Mik Miłosz – 3. miejsce na 100 m PP i Jakub Pelaczyk - 2. miejsce na 50 m PP i ostatecznie zdobył 3. miejsce w wieloboju.

W kategorii dziewcząt 12-13 lat jedyny medal - brązowy - zdobyła Emilia Pacyna w wyścigu na 200 m BF.

W tej samej grupie w rywalizacji chłopców bardzo dobrze popłynął Hubert Dyrszka zdobywając  dwa srebrne medale na 50 i 100 m PP. W konsekwencji uplasował się na drugiej pozycji w wieloboju.

W najstarszej grupie w kategorii C (14-15 lat) bardzo dobrze spisał się Krystian Albrecht. Trzykrotnie stawał na trzecim miejscu podium, co w efekcie dało mu również 3. miejsce w wieloboju.

Zuzanna Rzepka dwukrotnie zdobyła złote medale - na 50 i 100 m PP. Natomiast w trzecim starciu minimalnie przegrała i zdobyła 2. miejsce. Miejsca te dały jej 1. miejsce w wieloboju. Dwa medale brązowe zdobyła również w tej kategorii Klaudia Gorys.

Dobre wyniki zawodników KS Nautilus przyczyniły się do zdobycia 2. miejsca w tych zawodach oraz utrzymania  się na pozycji lidera w Pucharze.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianka 8-krotną mistrzynią Śląska w pływaniu Jastrzębianka 8-krotną mistrzynią Śląska w pływaniu

Przywieźli worek medali z Berlina Przywieźli worek medali z Berlina

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Zygmunt03.10.2016 15:16

Jakby mogli wrócić bez medali. Są tak dobrzy, że to niemal niemożliwe. Za tym stoi ogromny, wieloletni wysiłek. Nie łatwo jest utrzymać młodych ludzi w ciągłym treningowym wysiłku. Gdy się utrzyma, to są wyniki. A to dzięki wielo, wielo letniej działalności trenera, Krzysztofa Radomskiego. Brawo.
Nautilus, to bardzo mocny punkt reklamowy naszego miasta. To się liczy na plus dla miasta. Ale nie wszyscy to chcą rozumieć.

Były 30.09.2016 9:55

To od lat normalne. Ale wymaga ciężkich treningów. Gratuluję i jestem dumny. To trudne utrzymać wysoki poziom przez lat 30 czy więcej.