Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
11 października 2016

Oszuści wyłudzili 20 000 zł od 75-latka

Oszuści wyłudzili 20 000 zł od 75-latka
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Na 20 000 złotych oszuści oszukali starszego jastrzębianina. Mężczyzna wydał pieniądze na zakup rzekomo cennych monet. Okazały się bezwartościowe. Policja apeluje o zachowanie czujności.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek w pobliżu skrzyżowania al. Piłsudskiego i ulicy Harcerskiej. Wracającego z banku 75-latka zaczepił mężczyzna, który zaoferował sprzedaż monet. W trakcie rozmowy dołączył do nich inny, który widząc, że starszy mężczyzna się waha, nabył jedną z nich za 2 tysiące złotych. 

- Chcąc zachęcić 75-latka do zakupu, klient poszedł do rzekomego kantoru, gdzie sprzedał monetę za 2,5 tysiąca złotych. Dowodem transakcji była faktura, którą nabywca pokazał jastrzębianinowi. Skuszony łatwym zyskiem 75-latek zdecydował się na kupno 10 monet, za które zapłacił 20 tysięcy złotych. Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, gdy próbował sprzedać bezwartościowe monety w kantorze - informuje policja.

Policjanci apelują o ostrożność i jednocześnie proszą o kontakt osobisty bądź telefoniczny świadków piątkowej transakcji. Cechą charakterystyczną jednego ze sprawców był wyraźny, ukraiński akcent, który słychać w jego mowie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mysz11.10.2016 11:54

Szkoda człowieka,jednak myslę,ze pazernosć nie zna granic.

tak11.10.2016 8:52

Ah te biedne mohery :) Napewno jakiś emerytowany górnik nie dostał węgla i mu zabrakło kasy na wycieczkę.