Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 października 2016

TBS Daszek chce budować nowe mieszkania w Zdroju

TBS Daszek chce budować nowe mieszkania w Zdroju
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Spółka miejska, Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Daszek" stawia sobie za priorytet budowę mieszkań na ulicy Witczaka. Prace przy pierwszym budynku przy dobrym scenariuszu mogą się rozpocząć już w 2017 roku.

- Obecnie możliwa do przewidzenia jest budowa bloków mieszkalnych przy ulicy Witczaka, a w konsekwencji do zabudowania całego obszaru dawnego ogrodnictwa pomiędzy ulicami: Zdrojową, 1 Maja i Witczaka. Budowa pierwszego z nowych bloków jest dla nas kluczową inwestycją, która została uwzględniona w strategicznym planie działalności do 2020 roku - mówi Jarosław Piechaczek, prezes JTBS "Daszek".

Jest już plan pierwszego z bloków mieszkalnych. W środku będzie się mieścić 26 mieszkań, jeden lokal usługowy oraz 21 garaży podziemnych. Mieszkania będą miały od 50 do 98 m2 i wyposażone będą w balkony oraz komórki lokatorskie. Dziewięć z mieszkań będzie dwupoziomowych.

- W związku z preferencjami dotyczącymi rodzin z dziećmi, wynikającymi z programu wsparcia budownictwa mieszkaniowego, budynek nie przewiduje kawalerek, a projektowane mieszkania są duże - mówi prezes TBS-u.

TBS prowadzi listę osób zainteresowanych mieszkaniami. Kolejność zgłoszeń będzie brana pod uwagę przy przyznawaniu mieszkań.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkania w Zdroju nabierają kształtów Mieszkania w Zdroju nabierają kształtów

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Tomasz24.07.2017 12:57

Nowe osiedle domków buduje się na Podmiejskiej czyli w samym centrum kilka kroków od netto i Jana Pawła

adam16.10.2016 18:30

nikt w daszku nie mieszka ?

Prawdomowny16.10.2016 12:54

Ile u nich kosztuje takie 60m2?

menel16.10.2016 10:21

a skąd TBS będzie miał kasę na budowę ?
miasto ma wyłożyć? a oni będą tworzyć niepotrzebne stanowiska dla swoich

Hanna16.10.2016 10:16

W 2006 ówczesny prezydent Janecki zarzekał się na czym świat stoi, że do 2012 roku w Zdroju powstanie nowoczesne osiedle z rynkiem, pomnikiem Witczaka, przedszkolami, garażami, skwerkami i innymi bajerami. Całość miała być utrzymana w stylu szwajcarskim i być wizytówką naszego miasta. Po 10 latach postawiono jeden niezbyt atrakcyjny blok i niewykończony rząd lokali usługowych, świecących zresztą pustkami. Teraz czytam, że być może, "przy dobrym scenariuszu", po 11 latach zacznie się budowa drugiego budynku. Cyrk na kółkach!

adam13.10.2016 15:27

ile sie tam płaci za m2 czynszu?

mk13.10.2016 15:10

brzydkie te ich bloki, kicz.

Pokaż wszystkie opinie (9)