Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
14 października 2016

Dilerzy narkotyków złapani. Mogą być kolejne zatrzymania

Dilerzy narkotyków złapani. Mogą być kolejne zatrzymania
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy trudnili się handlem narkotykami. W mieszkaniu jednego z nich kryminalni znaleźli ponad kilkadziesiąt porcji marihuany i haszyszu.

Policjanci z jastrzębskiej grupy antynarkotykowej rozpracowywali dilerów od dłuższego czasu. Podczas przeszukania mieszkania 25-latka policjanci znaleźli 50 porcji marihuany oraz 24 działki haszyszu. Część z narkotyków była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Oprócz tego znaleziono 10 tys. zł najprawdopodobniej pochodzące ze sprzedaży oraz 5 sztuk amunicji.

- Jak się okazało, nielegalne substancje 25-latek przywoził z Czech, dlatego oprócz handlu i posiadania narkotyków, odpowie także za przemyt. Młodszy z zatrzymanych, który sam zaopatrywał się w narkotyki u 25-latka także odpowie za sprzedaż - informuje policja.

21-latek odpowie również za posiadanie 6 porcji suszu marihuany. Według policji obaj dilerzy rozprowadzali marihuanę wśród kilkunastu osób, w tym także z naszego miasta. Wczoraj prokurator postanowił objąć zatrzymanych policyjnym dozorem. Wobec 25-latka zastosował dodatkowo poręczenie majątkowe w wysokości 3 tysięcy złotych, a większość pieniędzy, które znaleziono w jego mieszkaniu, zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien. Dilerom grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i stróże prawa nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Prawdomowny16.10.2016 12:57

Nawet male dzieci wiedza, ze zrywajac jablka drzewo nadal bedzie stalo i roslo..

Gość16.10.2016 10:53

Marihuana nie jest szkodliwa

Gość16.10.2016 9:03

To nie byli dilerzy, tylko cieniasy. Prawdziwi dilerzy prowadzą firmy, przykrywki. Niektórzy z nich mogą w mieście wszystko.

Popieram15.10.2016 18:01

Popieram propozycję "Doradcy". Znam dwie rodziny których dzieci ćpają. Tragedia ogromna, która nie zmierza do szczęśliwego finału.

Gość15.10.2016 8:21

Przywiozą z Konina, Poznania, Krakowa, Opola.

Sędzia pokoju14.10.2016 19:55

Dozór i 3 tys. poręczenia zaiste dotkliwe sankcje za narkotyki , prokurator zbyt surowy był.

Doradca14.10.2016 17:57

Powinni być oskarżeni o próby zabójstwa. Wiele ludzi umiera w konsekwencji używania narkotyków, bo tracą rozum i tak słabo działający. Dlatego po zażyciu tych świństw mają wrażenie jakby byli niezwykle mądrzy i wszystko wiedzący.