Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
16 października 2016

Policjanci przejęli ponad 60 kg nielegalnego tytoniu

Policjanci przejęli ponad 60 kg nielegalnego tytoniu
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębscy kryminalni przejęli ponad 60 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Tytoń znaleziony został w garażu u 54-latka, który w przeszłości był karany w związku z podobnymi przestępstwami.

O tym, że w garażu jastrzębianina może być przechowywany nielegalny tytoń, policjanci dowiedzieli się kilka dni temu. Właścicielem pomieszczenia i towaru był 54-letni mieszkaniec naszego miasta. Wcześniej miał już związek z handlem "lewym towarem". W pomieszczeniu znaleziono 62 kg krajanki tytoniowej bez akcyzy. Część towaru była już poporcjowana w półkilogramowe paczki i przygotowana do sprzedaży. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

-  Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę prawie 50 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo, oprócz dotkliwych kar finansowych, mężczyźnie grożą 3 lata więzienia - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Patryk17.10.2016 11:19

To ciągle ten sam?
A może stało się jeszcze coś podczas weekendu? A może nic więcej?