Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
18 października 2016

Rozpoczęły się prace przy budowie parkingu na ul. Moniuszki

Rozpoczęły się prace przy budowie parkingu na ul. Moniuszki
fot. internauta

Mieszkańcy ulicy Moniuszki doczekają się w końcu upragnionego parkingu. Niedawno ruszyły prace nad jego budową. Cała inwestycja ma być zakończona do końca listopada 2016.

Parking ma pomieścić 15 samochodów. Będą też dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Projekt budowy zakłada również wykonanie dróg dojazdowych, uporządkowanie terenów zielonych wokół parkingu. Koszt całego przedsięwzięcia to prawie 150 tys. zł.

- Gdy padał deszcz, mieliśmy tutaj jezioro i błoto. Dobrze, że po tylu latach próśb parking w końcu powstaje, choć można było zaplanować trochę więcej miejsc parkingowych - mówi Pan Krzysztof, mieszkaniec bloku przy ulicy Moniuszki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza miejski plan naprawy wiaduktów Rusza miejski plan naprawy wiaduktów

Rusza remont wiaduktu. Objazdy Rusza remont wiaduktu. Objazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
znawca_tematuznawca_tematu23.10.2016 0:52

Bywam tam czasami. Ten parking był tam niezmiernie potrzebny. Czasami tylko zachodziłem w głowę jak to możliwe, że tak się traktuje mieszkańców tego osiedla. Ludzie płacą horrendalne czynsze, opłaty za media, a parkować swoje samochody muszą w błocie spod Waterloo. Chętnie podejdę następnym razem podejrzeć jak tam będę znowu.

Do xyz 20.10.2016 15:57

Ciekawy jestem,czy tak byś gadał gdybyś tu mieszkał i miał przyjemność parkowania w gnojowisku

xyz20.10.2016 11:59

wszędzie to zauważam, całe miasto pustynnieje, coraz więcej parkingów, do tego markety i hałdy coraz większe. Już były takie lata, ze wszystkie burze nas omijały, susza, bo niech mi nikt nie mówi, ze te duże dachy i beton, i hałdy dookoła, to nie mają wpływ na mikroklimat. Skoro jezioro Goczałkowickie ma, to i zabetonowane osiedla otoczone hałdami tym bardziej.
A drzewa w mieście tną na potęgę - Północna, Podhalańska, Małopolska, za chwilę Strefa Centrum ma zostać wycięta razem ze 150. letnimi dębami, a założę się, ze nic tam nie powstanie, ale drzewa pójdą do tartaku (tak jak na Północnej czy Podhalańskiej)..

do xyz19.10.2016 22:18

Gdzieś to zauważył o czym piszesz. To prawda, że teren przy blokach należy do spółdzielni. Ale tam pracują ludzie nie zawsze rozgarnięci. Przepisy interpretują jakby codziennie pili od rana. Ich interpretacje często są nielogiczne. Mam na to mnóstwo dowodów. Parkingi w lecie niczemu nie przeszkadzają. Często tam gdzie dziś są parkingi rosły jakieś rachityczne drzewa. Przy silnych wiatrach mogły się wywrócić. Pracownicy spółdzielni o nie nie dbali. Czekali aż coś się stanie. Konieczność zrobienia parkingu zmusiła mądrali do wycięcia niepewnych drzew. Za to się wzięli za sadzenie ładnych krzaczków pod blokami. To znacznie lepsze rozwiązanie.

xyz19.10.2016 11:06

O parkingi pod blokami to miejcie pretensje do swoich spółdzielni mieszkaniowych, a nie do Bzia.
Mnie osobiście jednak wcale te parkingi nie cieszą, przyjdzie upalne lato i będziemy mieli patelnię w Jastrzębiu, bo miasto jest coraz mniej zielone, drzewa wycinane na potęgę, zabetonowane skwery, markety na każdym kroku, będzie tu coraz gorzej latem wytrzymać.

Mieszkaniec.k19.10.2016 10:14

Do gość... Nie ma w projekcie, wiem bo go widziałem,mam przeczucie że jak już będzie wszystko gotowe to wpadnie ekipa od oswietlenia

...18.10.2016 22:16

Moim zdaniem lepiej by bylo zrobic parking tam gdzie kiedys byl plac zabaw na Moniuszki. No ale lepiej bylo tam posadzić trawę i dać kilka ławek na których nikt nie siedzi. Wielkie umysły ludzi

Pokaż wszystkie opinie (16)