Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
19 października 2016

Oszukali 71-latka na 30 000 zł. Policja ostrzega

Oszukali 71-latka na 30 000 zł. Policja ostrzega
fot. jastrzebieonline.pl

Oszuści po raz kolejny w ostatnim czasie wykorzystali naiwność starszych osób. 71-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju stracił 30 000 zł. Oszuści tym razem wyłudzili pieniądze "na policjanta".

W poniedziałkowe popołudnie do 71-letniego jastrzębianina zadzwoniła kobieta, która podała się za krewną. Prosiła o pożyczenie sporej gotówki. Mężczyzna podejrzewał, że ktoś chce go oszukać więc rozłączył się. Telefon ponownie zadzwonił, ale tym razem był to mężczyzna, który podał się za policjanta z Żor. Miał zatrzymać szajkę oszustów. Jednym z nich miała być kobieta, która chwilę wcześniej dzwoniła do mężczyzny.

- Rzekomy policjant polecił mężczyźnie, aby w ramach współpracy, wypłacił z banku 60 tysięcy złotych i postępując zgodnie z jego instrukcjami, przyczynił się do zatrzymania oszustki. Rozmówca nakazał, aby jastrzębianin przez cały czas pozostał "na linii" i nie kończył telefonicznego połączenia - informuje policja.

71-latek wypłacił 30 000 zł z banku i miał zwabić kobietę. Jastrzębianin zostawił gotówkę we wskazanym przez oszustkę miejscu. Po zdarzeniu zadzwonił do niego fałszywy policjant dziękując za współpracę. Mówił też, że 71-latek otrzyma nagrodę z prokuratury za pomoc w rozpracowaniu grupy przestępczej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Zaatakował ekspedientkę nożem Zaatakował ekspedientkę nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Lidka19.10.2016 16:37

Ci ludzie to wysłannicy PiS?

hehe19.10.2016 11:03

Zachowali się jak państwo polskie, okradli słabszego.