Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 października 2016

Oszukali 71-latka na 30 000 zł. Policja ostrzega

Oszukali 71-latka na 30 000 zł. Policja ostrzega
fot. jastrzebieonline.pl

Oszuści po raz kolejny w ostatnim czasie wykorzystali naiwność starszych osób. 71-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju stracił 30 000 zł. Oszuści tym razem wyłudzili pieniądze "na policjanta".

W poniedziałkowe popołudnie do 71-letniego jastrzębianina zadzwoniła kobieta, która podała się za krewną. Prosiła o pożyczenie sporej gotówki. Mężczyzna podejrzewał, że ktoś chce go oszukać więc rozłączył się. Telefon ponownie zadzwonił, ale tym razem był to mężczyzna, który podał się za policjanta z Żor. Miał zatrzymać szajkę oszustów. Jednym z nich miała być kobieta, która chwilę wcześniej dzwoniła do mężczyzny.

- Rzekomy policjant polecił mężczyźnie, aby w ramach współpracy, wypłacił z banku 60 tysięcy złotych i postępując zgodnie z jego instrukcjami, przyczynił się do zatrzymania oszustki. Rozmówca nakazał, aby jastrzębianin przez cały czas pozostał "na linii" i nie kończył telefonicznego połączenia - informuje policja.

71-latek wypłacił 30 000 zł z banku i miał zwabić kobietę. Jastrzębianin zostawił gotówkę we wskazanym przez oszustkę miejscu. Po zdarzeniu zadzwonił do niego fałszywy policjant dziękując za współpracę. Mówił też, że 71-latek otrzyma nagrodę z prokuratury za pomoc w rozpracowaniu grupy przestępczej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Policyjny pościg za samochodem Policyjny pościg za samochodem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Lidka19.10.2016 16:37

Ci ludzie to wysłannicy PiS?

hehe19.10.2016 11:03

Zachowali się jak państwo polskie, okradli słabszego.