Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 października 2016

Misja do Paragwaju ruszyła. Pomoże biednym

Misja do Paragwaju ruszyła. Pomoże biednym
fot. UM Jastrzębie

Już od kilku lat organizowana jest misja medyczna do Paragwaju. Jej inicjatorem jest kapelan jastrzębskiego szpitala, ks. Wojciech Grzesiak, który i tym razem wybierze się razem z lekarzami, by pomagać biednym.

W minionych edycjach lekarze ze Śląskiej Misji Medycznej "To-Misja" pomogli około 7000 osób, a wszystkie poprzednie misje pochłonęły około 20 000 dolarów. W ostatnim roku w slumsach San Miguel uczestnicy misji wyremontowali i do dziś prowadzą ośrodek zdrowia, który wyposażony jest w sprzęt dzięki sponsorom.

- Mamy w planach budowę szpitala, a także zakup samochodu, który będzie służył ubogim jako ambulans. O środki na te cele zwracamy się do ludzi o otwartym sercu oraz realnych możliwościach pomocy finansowej i rzeczowej - mówią uczestnicy misji.

Członkowie misji przed wyjazdem zbierali pieniądze na lekarstwa, a także przybory szkolne dla dzieci. Przygotowania ruszyły już w lipcu. Misja wyruszyła 19 października.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia  Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia

Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Mieszkaniec23.10.2016 7:15

Niektórzy bezdomni nie chcą, aby im pomóc. Takie życie im odpowiada.

Prawdomowny21.10.2016 18:34

Prawda jest taka, ze miedzynarodowa 'pomoc' odleglym krajom to strata czasu i pieniedzy. Nedza, bieda, glod i reszta tych przykrych sytuacji to najczesciej skutki prowadzonej polityki krajowej, regionalnej lub miedzynarodowej [glownie]. Taka patologia jest celowo podtrzymywana przez najwieksze sily swiata, najbogatsze korporacje starannie pielegnuja ten stan rzeczy wiec najlepiej by bylo zadbac o wlasne podworko zamiast tworzyc zludne wrazenie 'poomcy'.

Gość21.10.2016 10:18

Mieszkaniec, ja widzę ludzi śpiących w śmietnikach i wyjadających resztki z kontenerów.

Mieszkaniec20.10.2016 14:29

Takiej biedy jak tam z pewnością nie ma w naszym kraju. Trzeba troche się zainteresować i poczytać.

Gość20.10.2016 9:59

Co z biednymi i osobami starymi w Polsce?