Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
20 października 2016

Piesi ciągle łamią przepisy. 17 mandatów

Piesi ciągle łamią przepisy. 17 mandatów
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W miniony wtorek jastrzębska policja prowadziła akcję kontroli pieszych, ale również rowerzystów i motorowerzystów. Okazuje się, że najwięcej wykroczeń popełniają piesi. Policja wystawiła 17 mandatów.

Funkcjonariusze interweniowali 29 razy wobec pieszych. Najczęstszym wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Większość osób, bo aż 17 zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec jednego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci mieli na oku również kierowców. Skontrolowano 17 kierowców i 5 rowerzystów. Na 14 z nich stróże prawa nałożyli grzywnę, wobec jednej osoby skierowano wniosek do sądu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie chciał zapłacić - trafił do więzienia Nie chciał zapłacić - trafił do więzienia

"Ukradła mi jedzenie z lodówki" "Ukradła mi jedzenie z lodówki"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
rowerzystka27.10.2016 18:52

Na ulicy Libowiec niektorzy jezdza jak wariaci,wrył sie na trzeciego, zepchnąl mnie z jezdni, a tam nie ma pobocza skarpa,przeżylam traumę...

gosc24.10.2016 11:07

zapraszam policje kolo hali, tam nagminnie ludzie przechodza przez srodek jezdi, przydaly by sie jakies barierki miedzy ulicami...

mieszkaniec wielkopolskiej21.10.2016 13:39

17 mandatów to w 10 minut można wlepić na zakręcie przy Wielkopolskiej za TESCO.

Gość20.10.2016 14:12

Zajmijcie się też działaczką związkową z Pniówka, która prowadząc swojego Forda Galaxy zawsze gada przez komórkę. Swoją drogą Danka opamiętaj się, masz trzy córki.

do mieszkaniec20.10.2016 11:38

Masz rację.
Głupi przechodzący bezmyślnie sami się narażają. Często robią to młodzi. Są pewni,że im się nic nie stanie bo widzieli kilka filmów na You Tube jak pieszy miękko odskakiwał od nadjeżdżającego samochodu. Są pewni, że to potrafią. Och, bezmyślna głupoto. Gdyby cie zamieniać w energię elektryczną to nie byłyby potrzebne elektrownie.

Gość20.10.2016 10:01

Już nawet nie liczę, ile razy widziałem jak pieszy wpatrzony w komórkę wszedł pod samochód na przejściu, albo po prostu w bok samochodu na parkingu przed blokiem.

mieszkaniec20.10.2016 8:47

Przestańcie nękać pieszych zajmijcie się innymi patologiami , pieszego najłatwiej ukarać. W domach jednorodzinnych palą chyba oponami bo strach otworzyć okno, to jest temat do kontroli.