1°-1°
24 października 2016

JKH wygrywa z Mistrzami Polski!

Sensację na Jastorze sprawili hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrywając z Comarch Cracovią 2:1 w karnych. Faworytem spotkania był Mistrz Polski, który jednak nie dał rady młodej drużynie z Jastrzębia.

Spotkanie doskonale rozpoczęli jastrzębianie. Już w 4. minucie za prawą Kamila Świerskiego, hokeiści Roberta Kalabera cieszyli się z bramki. Obie drużyny grały równo, choć częściej przy krążku byli krakowianie. Na sekundę przed syreną kończącą pierwszą tercję, zawodnicy z Krakowa strzelili wyrównującego gola.

Druga i trzecia tercja nie przyniosła zmiany wyniku. To głównie za sprawą golkipera JKH, Tomasza Fuczika, który świetnie sprawował się w bramce. Dogrywka również zakończyła się bez bramek i konieczne były rzuty karne. W nich więcej szczęścia mieli jastrzębianie. W czwartej serii decydującego gola zdobył Tomasz Kominek.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:1 k. (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 2:1)
1:0 - 03:54 - Kamil Świerski - Tobiasz Bigos, Kamil Wróbel
1:1 - 19:59 - Bartosz Dąbkowski - Matusz Chovan (5/4)
2:1 - 65:00 - Tomasz Kominek (decydujący karny)

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Gimiński, Bigos, Laszkiewicz, Paś, Ł. Nalewajka - Kubesz, Chorążyczewski, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Michałowski, Charvat, Pelaczyk, Wróbel, Świerski - Balcerek, Matusik, Kącki, Bichta.

Comarch Cracovia: Radziszewski (R. Kowalówka) - Novajovski, Dutka, Svitana, Dziubiński, Szinagl - Rompkowski, Kruczek, Urbanowicz, Słaboń, Kapica - Dąbkowski, Wajda, Jencik, Chovan, Drzewiecki - Maciejewski, Noworyta, Paczkowski, Wróbel, Domogała.