Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
26 października 2016

Długo nie nacieszył się prawem jazdy

Długo nie nacieszył się prawem jazdy
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjanci zatrzymali 18-latka z Żor, który gnał po ulicach naszego miasta z prędkością 108 km/h. Kilka miesięcy wcześniej odebrał swoje prawo jazdy, ale przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie pożegna się z nim na 3 miesiące.

- Jeden z obowiązujących od zeszłego roku przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy - informuje policja.

Powodem wtorkowej interwencji policji była właśnie nadmierna prędkość. Na ulicy Gagarina funkcjonariusze namierzyli kierowcę citroena, którzy jechał z prędkością 108km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 58km/h. Młody kierowca został ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce starosta wyda decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na 3-miesiące. 18-latek miał prawo jazdy od czerwca tego roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Ogla27.10.2016 18:48

Przecież trybunał orzekł jasno że nie maja prawa decydować o stracie prawka na 3 mc !

Życzę26.10.2016 13:57

Powinien się sam zabić zanim kogoś unieszczęśliwi. Życzę mu tego z całego serca. Śmierć głupolom.

polgks26.10.2016 13:57

Kwota mandatu śmieszna!!!!! Póki nie będą wyższe to tak będą debilki jeździć!!!

Sędzia pokoju26.10.2016 9:42

Powinno być na 3 lata i 10.000 tys mandatu proste? po trzech miesiącach znowu będzie jeżdził 100 km po mieście aż kogoś nie zabije , a może będziesz to ty.