Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
27 października 2016

Pomysł na Jastrzębie? Zobacz świetny film

Pomysł na Jastrzębie? Zobacz świetny film

Biuro projektowe ToProjekt zrealizowało film na temat koncepcji zagospodarowania naszego miasta. Projekt zakłada nie tylko przebudowę ulicy 1 Maja czy ulicy Piłsudskiego, ale jest to również kompleksowa analiza i koncepcja na nasze miasto.

Koncepcja była już prezentowana mieszkańcom podczas konsultacji społecznych, teraz jednak została ujęta w filmie, który ilustruje pomysły na zwiększenie użyteczności i upiększenie naszego miasta. To kompleksowe ujęcie tematu zmian, które w przyszłości mogą zostać wprowadzone w naszym mieście. W filmie możemy zobaczyć pomysł na zagospodarowanie terenów miasta na ulicy Piłsudskiego, Parku Zdrojowego czy Domu Solidarności (wraz ze ścieżką edukacyjną).

- Jastrzębie-Zdrój jest niezwykłym i pięknym miastem. Trzeba tylko dobrze patrzeć i nieco zmienić kilka rzeczy, które pozwolą miastu być takie jakie powinno być - mówią projektanci z ToProjekt.

Film został stworzony przez biuro projektowe ToProjekt, które zrealizowało koncepcję zagospodarowania naszego miasta. Sam film jednak jest inicjatywą biura i nie został zlecony przez urząd miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego? Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
K306.11.2016 13:17

Do seboc i reszty:
Oczywiście zgadzam się w pełni. Jastrzębie jest doskonale zlokalizowane, mamy niedaleko zarówno go Górnoślaskiego Okręgu Przemysłowego jak i Ostravy, a to są już miasta/aglomeracje gdzie pracy jest na pęczki i to w różnych branżach. Niestety nasze miasto zostalo niesamowicie skrzywdzone przez likwidację linii kolejowej, oczywiście do pracy można dojechać samochodem (sam dojeżdżam do Katowic), ale osoby bez prawa jazdy prawdopodbnie rozważą już przeprowadzę, bo dojazd rozlatującym się busem to (przynajmniej dla mnie) coś nie do zaakceptowania. Budowa szybkiej i wygodniej komunikacji szynowej z sąsiednimi miastami oraz aglomeracjami jest, jak dla mnie absolutnym priorytetem dla naszego miasta.

seboc31.10.2016 10:30

@do seboc
Przeciez o tym pisze. Patrz na takie Monachium. Miasto czesto nazywane jest milionowa wsia. Nie bez powodu. Wysokiej wielkomiejskiej zabudowy niewiele a za to terenow zielonych i parkow multum. Sciezki rowerowe, kilka systemow rowerow miejskich.
I to nie przeszkadza istnieniu 6 linii metra, sieci S-Bahn i kolei. Wiele osob pracuje w miescie a mieszka na wsiach i w okolicznych miasteczkach, dokad szybko mozna dojechac.
Skoro w Jastrzebiu nie ma przemyslu a jest w Katowicach, Gliwicach i Ostrawie. Naturalna koleja rzeczy byloby umozliwoc ludziom dojazd do pracy. Jastrzebie centrum biznesowym nie zostanie. Jednak dzieki geograficznej lokalizacji mogloby byc niezlym miejscem do zycia dla wielu.

Znawca tematu31.10.2016 8:36

Widać jak mało komentujący znają realia. Gdzie w większym mieście sadzi się drzewa przy głównej arterii miasta, aby powstał jakiś tunel? Gdzie projektuje się rewitalizację terenów, w naszym wypadku Zdrój, gdzie większość terenów jest w rękach prywatnych? Zmiana organizacji ruchu na ul. 1 Maja już raz była. Z ulicy dwukierunkowej zrobiono jednokierunkową i to wystarczy. Ruch nie jest duży, a twierdzenie, że 90 % pojazdów tylko przejeżdża jest wyssane z palca. Tu nie chodzi o narzekanie, ale o realne spojrzenie na temat. Poza tym od tego nie będzie nam się żyło lepiej, a turyści nie będą przyjeżdżać całymi autobusami, a by zwiedzić Jastrzębie.

Obi 29.10.2016 17:51

Nowe miejsca pracy jak najbardziej tyle tylko że przyciągną rzesze osób z ościennych gmin jak to się ma wJSW i potencjalny inwestor nie będzie patrzył skąd pochodzi pracownik tylko jakie ma kwalifikacje.Zaściankowość części naszych mieszkańców nie pozwala im na pozytywny odbiór tegoż filmiku bo treść i obraz tam zawarty przerasta ich pesymistyczne nastawienie do wszystkiego .Kibicuję pani Prezydent za Jej chęć do zrobienia z Sypialni przyjaznego i urokliwego miasta tylko potrzeba do tego wiecej wiary i entuzjazmu ze strony samych mieszkańców.

Prawdomowny29.10.2016 12:31

@znawca_tematu: piona!
Wreszcie jakis glos zdrowego rozsadku w gaszczu papki prounijnej. Niestety malo kto rozumie, ze kolorowe bloki, drzewka i krzaczki obok nowych chodnikow nie stanowia dobrobytu i miejsca gdzie warto osiasc, zalozyc rodzine i zyc. Dobrobyt buduje sie praca, dluga praca ktora przeklada sie na zyski miasta i dopiero wtedy mozna uskuteczniac modernizacje, wieksze zmiany. Ludzie zachlysnieci sa propaganda sukcesu, uwierzyli w bajki jak to na zachodzie jest swietnie i tak trwaja w tych przekonaniach od x lat. Te wszystkie ladne animacje to iluzja, bajki dla najmniej wymagajacych i widzacych. Tylko miejsca pracy moga zatrzymac mieszkancow i przyciagnac nowych - nic innego.
Pozdrawiam myslacych..

leśny zwierz28.10.2016 20:41

Uwaga na geniusza klawiatury o nicku znawca tematu. Czytając jego mądrości można odlecieć, jak po dopalaczach. Biedaczyna pisze, ale sam nie wie o czym. Włącz myślenie znawco, bo się zagubiłeś.

do Bobas Dziś o 8:0728.10.2016 19:05

Wyjazd ze Zdroju, obok dworca się korkuje.
Dużo kierowców unika 11 Listopada która też się blokuje na rondzie z cieszyńską, ale jeśli zrobiono by ulicę którą pokazuje film od ul Zdrojowej do ul Północnej, a zostało tam tylko paręset metrów, nie korkowało by się rondo obok urzędu skarbowego i pewnie obok dworca "Zdrój".
Połączenie Dworca Głównego na Sybiraków z ul Pszczyńską i dalej do obwodnicy też ułatwiło by wjazd do centrum.
Połączenie ulic 11 listopada przez Kondziołowiec do Pszczyńskiej, rozładowało by ruch na rondzie obok US i Zdroju.
W tej chwili są tylko dwa najkrótsze i najszybsze wjazdy i wyjazdy z centrum Jastrzębia kierunk Wodzisław, Rybnik, Pawłowic jedno ul Zdrojową drugie od ul Rybnickiej do Piłsudskiego na światłach, kierowcy szukają innych ul. które się nie blokują

Pokaż wszystkie opinie (46)