Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
31 października 2016

Najwiecej kradzieży we Wszystkich Świętych. Nie daj się okraść

Najwiecej kradzieży we Wszystkich Świętych. Nie daj się okraść
fot. jastrzebieonline.pl

W dniu Wszystkich Świętych odwiedzamy groby najbliższych. Właśnie w tym czasie najwięcej jest kradzieży, włamań i wypadków. Mundurowi apelują o to, aby 1 listopada przebiegł spokojnie i bezpiecznie.

- Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy, jeśli nie musimy, większej ilości pieniędzy, biżuterii oraz innych, wartościowych przedmiotów. Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki czy saszetki na pomniku lub ławce. Parkując samochód przed cmentarzem, nie zostawiajmy w nim również „na widoku” wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając sprawdźmy, czy drzwi i okna w samochodzie są dokładnie zamknięte - radzi Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

W tym czasie szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które często gubią się na cmentarzach. Przed wyjazdem należy zabezpieczyć mieszkanie, a najlepiej poprosić sąsiadów o opiekę nad nim. Ważny jest również sprawny samochód tak, aby bez przeszkód móc szczęśliwie wrócić do domu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tysiące zniczy na cmentarzach Tysiące zniczy na cmentarzach

O jastrzębskich cmentarzach opowiada historyk  Marcin Boratyn O jastrzębskich cmentarzach opowiada historyk Marcin Boratyn

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
OBŁUDNE BABY01.11.2016 20:22

mnie też obrzydza obłuda - nie chodzi im o to, żeby odwiedzić bliskich zmarłych, ale żeby mieć swieże sztuczne plastikowe pazury, farbę na włoisach, nowy płaszcz i czółenka. OHYDA !!!

Gość31.10.2016 21:26

Normalny ma racje, 1 XI obładowani, jak wielbłądy błąkają się po cmentarzu szukając grobów bliskich.

normalny31.10.2016 10:15

Cmentarz odwiedzam cały rok poza 1 XI za duży tłok i za dużo obłudy.