Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
2 listopada 2016

Na ulicy Północnej otwarto ogrzewalnię dla bezdomnych

Na ulicy Północnej otwarto ogrzewalnię dla bezdomnych
fot. UM Jastrzębie

W nowo otwartej ogrzewalni bezdomni mogą wziąć prysznic oraz ogrzać się i skorzystać z zaplecza sanitarnego.  Ogrzewalnia przy ulicy Północnej mieści się w specjalnie zaadoptowanych kontenerach.

Ogrzewalnia jest czynna w godzinach od 20:00 do 6:00 i będzie działała do końca marca przyszłego roku. Wewnątrz pomieszczeń oraz w najbliższej okolicy zainstalowano monitoring. W czasie funkcjonowania ogrzewalni na miejscu będzie strażnik miejski.

- Koszt wynajęcia trzech kontenerów, dostosowania trzech miejskich (już wcześniej zlokalizowanych na tym terenie), przystosowania ich do funkcji ogrzewalni oraz objęcie monitoringiem wyniósł niespełna 50 tys. zł - informuje jastrzębski magistrat. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice GKS pomagają bezdomnym Kibice GKS pomagają bezdomnym

Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Fredek02.11.2016 17:57

Pełna zgoda Janie A miejsce jest w bardzo dobrym punkcie ale nie którzy może woleliby w Centrum taki obiekt ? A może w lesie przy Podhalańskiej?

Gość 02.11.2016 17:29

PiSlandia atakuje jak zawsze naszą panią Prezydent to widać ,słychać i czuć ,

Jan 02.11.2016 17:23

Kompromitacją to jest twój wpis bo jaka to główna droga?Ta nowa pani prezydent robi coś dla ludzi i to cię boli bezduszna istoto że tak to określę Matołków ci w tym mieście co nie miara ,

Gość02.11.2016 16:40

Najlepsze że auto z TV czeka na pierwszego noclegowicza i wywiad z nim od samego rana.

Opinia02.11.2016 14:23

Wyniósł niespełna... :) dobre dobre, zarabiam niespełna 1300 zł :-) kolejne udawanie że pomożemy im, a oni cyk i do biedronki po winko :)

Just02.11.2016 13:22

Szkoda tylko, ze w takim miejscu. Mieszkancy protestowali. Fajny widok na glownej drodze prowadzacej na Gorne. Pewnie oszpeccie nam jeszcze bardziej, a gdzie indziej budujecie place zabaw, silownie, mini parki i laweczki. Nowa pani prezydent to kompromitacja.

Gość02.11.2016 9:34

Ludzie przestali chodzić bo mają pod dachem i jeszcze można się kawy napić i zjeść dobry obiad Życie panie kolego.Pozdrawiam

Pokaż wszystkie opinie (9)