Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
3 listopada 2016

Barbórkę wypłacą w dwóch ratach. Nadal bez zmian

Barbórkę wypłacą w dwóch ratach. Nadal bez zmian
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nagroda barbórkowa w Jastrzębskiej Spółce Węglowej będzie płacona na dwie części zgodnie z porozumieniem z września 2015 roku. Nie potwierdziły się informacje Związku Zawodowego Jedność, że ma ona być płacona w całości.

Związek Zawodowy Jedność poinformował pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, że roczna nagroda barbórkowa najprawdopodobniej będzie płacona w całości do dnia 4 grudnia br. Informację na ten temat zamieszczono w specjalnym wydaniu biuletynu tej organizacji.

- Sądy jednoznacznie podkreślały, że nagroda barbórkowa jest pensją, jako wynagrodzenie za pracę jest szczególnie chroniona prawem i nie może być dzielona na raty czy też zawieszana - napisano m.in. w biuletynie.

Rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer ma zupełnie inne zdanie na temat sposobu płacenia tegorocznej barbórki.

- W porozumieniu z września 2015 roku, jakie zostało zawarte ze stroną społeczną i zarządem spółki wyraźnie znalazł się zapis, że nagroda będzie płacona w dwóch częściach do 4 grudnia br. i do 1 marca 2017 r. Nic w tej sprawie się nie zmieniło. Wszystkie ustalenia w tej kwestii są nadal obowiązujące - powiedziała.

Związek Zawodowy Jedność kwestionuje również bezprawne wydłużenie czasu pracy na dole od 1 marca 2015 r. do 1 października 2015 r., gdzie wszyscy pracownicy dołowi byli zmuszeni do pracy po 8 godzin, zamiast 7,5. Pozostaje również kwestia nadgodzin z tytułu podziałów na powierzchni, niezaliczanych do czasu pracy przed 1 października 2015 r. Związek zapowiedział pozwy przeciwko JSW w tej sprawie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość08.11.2016 21:21

w dwoch ratach miala b yc tylko w 2015 roku ale nic nie pisze w porozumieniu ze za rok 2016 tez bedzie w dwoch ratach - zlodzieje ze zwiazkow juz cos oszukuja tak samo zarzad ma byc w calosci w 2016 !!!!!!!!!!

edward08.11.2016 10:41

a za co ta barbórka? przecie firma na stracie, i co znowu mamy utrzymywać tych górniczych pasożytów?

wiesław z bimbrowni07.11.2016 12:28

wypłacajcie te barbórki, bo my tu czekamy na klientów

do Gośka07.11.2016 11:36

ostatnim groszem barbórki bym nie nazwał :P

biks05.11.2016 7:46

Prawda jest taka,ze cel jest szczytny. 8h+podzial. Tak wlasnie funkcjonuje nasza spółka-napisali porozumienie na szybko i nie sprawdzili czy zgodne z KP. Ciekawe czy wyciagna konsekwencje od osoby ktora podrzuciła ten pomysł.

Janek 191004.11.2016 21:17

Zapowiedział pozwy. .czyli standard.. Lepiej i jaśniej byłoby gdyby napisano że wystosował pozwy do sądu. .Ale pewnie to walka z wiatrakami bo umowy trzeba przestrzegać..

Gośka04.11.2016 21:15

Żrecie się o pieniądze.To typowo Polskie. Jeden drugiemu by ostatni grosz wyszarpał z gardła. Wstyd!

Pokaż wszystkie opinie (17)