Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
3 listopada 2016

Barbórkę wypłacą w dwóch ratach. Nadal bez zmian

Barbórkę wypłacą w dwóch ratach. Nadal bez zmian
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nagroda barbórkowa w Jastrzębskiej Spółce Węglowej będzie płacona na dwie części zgodnie z porozumieniem z września 2015 roku. Nie potwierdziły się informacje Związku Zawodowego Jedność, że ma ona być płacona w całości.

Związek Zawodowy Jedność poinformował pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, że roczna nagroda barbórkowa najprawdopodobniej będzie płacona w całości do dnia 4 grudnia br. Informację na ten temat zamieszczono w specjalnym wydaniu biuletynu tej organizacji.

- Sądy jednoznacznie podkreślały, że nagroda barbórkowa jest pensją, jako wynagrodzenie za pracę jest szczególnie chroniona prawem i nie może być dzielona na raty czy też zawieszana - napisano m.in. w biuletynie.

Rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer ma zupełnie inne zdanie na temat sposobu płacenia tegorocznej barbórki.

- W porozumieniu z września 2015 roku, jakie zostało zawarte ze stroną społeczną i zarządem spółki wyraźnie znalazł się zapis, że nagroda będzie płacona w dwóch częściach do 4 grudnia br. i do 1 marca 2017 r. Nic w tej sprawie się nie zmieniło. Wszystkie ustalenia w tej kwestii są nadal obowiązujące - powiedziała.

Związek Zawodowy Jedność kwestionuje również bezprawne wydłużenie czasu pracy na dole od 1 marca 2015 r. do 1 października 2015 r., gdzie wszyscy pracownicy dołowi byli zmuszeni do pracy po 8 godzin, zamiast 7,5. Pozostaje również kwestia nadgodzin z tytułu podziałów na powierzchni, niezaliczanych do czasu pracy przed 1 października 2015 r. Związek zapowiedział pozwy przeciwko JSW w tej sprawie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość08.11.2016 21:21

w dwoch ratach miala b yc tylko w 2015 roku ale nic nie pisze w porozumieniu ze za rok 2016 tez bedzie w dwoch ratach - zlodzieje ze zwiazkow juz cos oszukuja tak samo zarzad ma byc w calosci w 2016 !!!!!!!!!!

edward08.11.2016 10:41

a za co ta barbórka? przecie firma na stracie, i co znowu mamy utrzymywać tych górniczych pasożytów?

wiesław z bimbrowni07.11.2016 12:28

wypłacajcie te barbórki, bo my tu czekamy na klientów

do Gośka07.11.2016 11:36

ostatnim groszem barbórki bym nie nazwał :P

biks05.11.2016 7:46

Prawda jest taka,ze cel jest szczytny. 8h+podzial. Tak wlasnie funkcjonuje nasza spółka-napisali porozumienie na szybko i nie sprawdzili czy zgodne z KP. Ciekawe czy wyciagna konsekwencje od osoby ktora podrzuciła ten pomysł.

Janek 191004.11.2016 21:17

Zapowiedział pozwy. .czyli standard.. Lepiej i jaśniej byłoby gdyby napisano że wystosował pozwy do sądu. .Ale pewnie to walka z wiatrakami bo umowy trzeba przestrzegać..

Gośka04.11.2016 21:15

Żrecie się o pieniądze.To typowo Polskie. Jeden drugiemu by ostatni grosz wyszarpał z gardła. Wstyd!

Pokaż wszystkie opinie (17)