Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
3 listopada 2016

Górnicy przechodzą na urlopy. Wszystko w rękach ZUS

Górnicy przechodzą na urlopy. Wszystko w rękach ZUS
fot. JSW

Dokumenty ponad połowy osób uprawnionych do urlopów górniczych zostały przekazane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Teraz to od pracowników ZUS zależy czas, w jakim zostaną przyznane urlopy górnicze. W Spółce Restrukturyzacji Kopalń uważają, że nie ma żadnych opóźnień i wszystko idzie zgodnie z planem.

Od chwili przekazania kopalni Jas-Mos do Spółki Restrukturyzacji Kopalń 1600 osób zadeklarowało chęć skorzystania z płatnych urlopów górniczych i dobrowolnych odejść z pracy w zamian za jednorazową odprawę. Część z nich już otrzymała decyzję z ZUS o przyznaniu urlopów górniczych, inni nadal czekają. Spółka Restrukturyzacji Kopalń uważa, że nie ma żadnych opóźnień czasowych i wszystko przebiega zgodnie z planem.

Według informacji uzyskanych w SRK dokumenty ponad połowy osób (652) uprawnionych do urlopów górniczych zostały przekazane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który zajmuje się ich weryfikacją i ostatecznie wydaje decyzję o przyznaniu świadczenia. 107 górników jest już na urlopie górniczym. W ich przypadku procedura została zakończona. 221 osób otrzymało jednorazową odprawę pieniężną.

 - Cała procedura przechodzenia górników na urlopy górnicze oraz wypłata jednorazowych odpraw przebiega zgodnie z planem. Z naszej strony nie ma żadnego opóźnienia. Dokumenty są sukcesywnie przekazywane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i tam finalnie weryfikowane. Jak długo górnicy będą czekać na przyznanie urlopu? Tyle, ile wymaga tego procedura, a ta przebiega w określonym czasie. Po przekazaniu dokumentów do ZUS wszystko zależy od tej instytucji - mówi Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
edward08.11.2016 8:43

no cóż - prawda w oczy kole,bo górnicy to lenie i słabeusze- polscy górnicy.

bobiko07.11.2016 20:29

tak na jas-mos kumpel jest na urlopie górniczym od disiaj

erwin05.11.2016 18:49

jo rzech jusz dostoł decyzyjo i mie jusz to wszystko pyko

Odpowiadający05.11.2016 9:09

Dostali już decyzje ale jest też dużo z błędami i idą z powrotem do weryfikacji

Pytający04.11.2016 17:39

Dostał już ktoś decyzję? Jakoś tego nie widzę i nie słyszę.

Januszek04.11.2016 14:29

Do "edward"!!! Pokaż teraz mamie to co napisałeś, a po pisowni i błędach jakie popełniasz, mama na pewno zabierze ci komputer i wyśle do lekcji. A poza tym, to nie zazdrość innym, że pracują na kopalni, bo tam trzeba mieć trochę oleju pod beretem, a ty jak tak dalej będziesz się uczył, to pracy na kopalni nie dostaniesz i zostanie ci tylko wykładanie towaru w hipermarkecie. Na tym kończę i proszę, weź się za siebie.

Hajer 04.11.2016 13:38

do edward - płać a jak nie to kilofami rozrąbiemy to miasto i warszawę! Nam się należy!

Pokaż wszystkie opinie (23)