Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
3 listopada 2016

Górnicy przechodzą na urlopy. Wszystko w rękach ZUS

Górnicy przechodzą na urlopy. Wszystko w rękach ZUS
fot. JSW

Dokumenty ponad połowy osób uprawnionych do urlopów górniczych zostały przekazane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Teraz to od pracowników ZUS zależy czas, w jakim zostaną przyznane urlopy górnicze. W Spółce Restrukturyzacji Kopalń uważają, że nie ma żadnych opóźnień i wszystko idzie zgodnie z planem.

Od chwili przekazania kopalni Jas-Mos do Spółki Restrukturyzacji Kopalń 1600 osób zadeklarowało chęć skorzystania z płatnych urlopów górniczych i dobrowolnych odejść z pracy w zamian za jednorazową odprawę. Część z nich już otrzymała decyzję z ZUS o przyznaniu urlopów górniczych, inni nadal czekają. Spółka Restrukturyzacji Kopalń uważa, że nie ma żadnych opóźnień czasowych i wszystko przebiega zgodnie z planem.

Według informacji uzyskanych w SRK dokumenty ponad połowy osób (652) uprawnionych do urlopów górniczych zostały przekazane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który zajmuje się ich weryfikacją i ostatecznie wydaje decyzję o przyznaniu świadczenia. 107 górników jest już na urlopie górniczym. W ich przypadku procedura została zakończona. 221 osób otrzymało jednorazową odprawę pieniężną.

 - Cała procedura przechodzenia górników na urlopy górnicze oraz wypłata jednorazowych odpraw przebiega zgodnie z planem. Z naszej strony nie ma żadnego opóźnienia. Dokumenty są sukcesywnie przekazywane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i tam finalnie weryfikowane. Jak długo górnicy będą czekać na przyznanie urlopu? Tyle, ile wymaga tego procedura, a ta przebiega w określonym czasie. Po przekazaniu dokumentów do ZUS wszystko zależy od tej instytucji - mówi Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Będzie dalsza likwidacja kopalń? Będzie dalsza likwidacja kopalń?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
edward08.11.2016 8:43

no cóż - prawda w oczy kole,bo górnicy to lenie i słabeusze- polscy górnicy.

bobiko07.11.2016 20:29

tak na jas-mos kumpel jest na urlopie górniczym od disiaj

erwin05.11.2016 18:49

jo rzech jusz dostoł decyzyjo i mie jusz to wszystko pyko

Odpowiadający05.11.2016 9:09

Dostali już decyzje ale jest też dużo z błędami i idą z powrotem do weryfikacji

Pytający04.11.2016 17:39

Dostał już ktoś decyzję? Jakoś tego nie widzę i nie słyszę.

Januszek04.11.2016 14:29

Do "edward"!!! Pokaż teraz mamie to co napisałeś, a po pisowni i błędach jakie popełniasz, mama na pewno zabierze ci komputer i wyśle do lekcji. A poza tym, to nie zazdrość innym, że pracują na kopalni, bo tam trzeba mieć trochę oleju pod beretem, a ty jak tak dalej będziesz się uczył, to pracy na kopalni nie dostaniesz i zostanie ci tylko wykładanie towaru w hipermarkecie. Na tym kończę i proszę, weź się za siebie.

Hajer 04.11.2016 13:38

do edward - płać a jak nie to kilofami rozrąbiemy to miasto i warszawę! Nam się należy!

Pokaż wszystkie opinie (23)