Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
3 listopada 2016

Warsztaty BOBOfriday. Szkoła Dobrego Rodzenia

Warsztaty BOBOfriday. Szkoła Dobrego Rodzenia

W piątek 29 października w Domu Zdrojowym odbyły się pierwsze z cyklu warsztaty edukacyjne dla przyszłych rodziców BOBOfriday, które zorganizowała Szkoła Dobrego Rodzenia Mamo! Tato! W Domu Zdrojowym oddano do użytku przewijak dla niemowląt. 

Przyszli rodzice dowiedzieli się jak można wspierać kobietę podczas porodu. Innym ważnym zagadnieniem były niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego. Uczestnicy mogli przekonać się, w jaki sposób działa aromaterapia, poddali się też relaksacji oddechowej z elementami hipnozy. Duże zainteresowanie wzbudził temat pływania maluchów. Uczestnicy warsztatów przekonali się, jak ważna jest aktywność fizyczna dzieci i to już na początku ich życia. Dzięki szkółce pływackiej Pływanie Szkrabów ich wszelkie obawy zostały rozwiane. Otrzymali też wiele informacji związanych z pływaniem najmłodszych.

Nie zabrakło też zajęć przygotowanych z myślą wyłącznie o młodych mamach. Brafiterka salonu  Manificco opowiedziała o odpowiednim doborze biustonosza w trakcie ciąży oraz podczas laktacji. Przedstawiła najważniejsze zasady doboru bielizny, by w okresie laktacji dawała komfort matce i nie zaburzała procesu karmienia.

A na koniec wylosowano atrakcyjne nagrody, których fundatorem byli organizatorzy Szkoła Dobrego Rodzenia Mamo! Tato!, firma Mustella oraz Manificco.

W tym dniu w Domu Zdrojowym odbyła się niecodzienna uroczystość. Nie zabrakło wstęgi i mlecznych toastów, a to z okazji otwarcia przewijaka dla niemowląt. Przy tej okazji przypomniano hasło „CHCEMY PRZEWIJAKI, TAM GDZIE SĄ DZIECIAKI”, towarzyszące społecznej akcji rodziców na rzecz zapewnienia odpowiednich warunków dla dzieci, które warz z rodzicami biorą udział w różnych przedsięwzięciach na terenie miasta. Dzięki staraniom i współpracy fundatorów: Szkoły Dobrego Rodzenia Mamo! Tato! oraz  Jastrzębskiego Stowarzyszenia Samorządne Jastrzębie wszyscy rodzice mogą nieodpłatnie, w czasie funkcjonowania  tej placówki MOK, przewijać w bezpiecznych i higienicznych warunkach swoje dzieciaki. „Matka chrzestna” projektu Ewelina Auguścik pozostawiła uczestników z obietnicą rozszerzania akcji na dalsze placówki zarówno publiczne jak i prywatne.

 - Chcemy zwrócić uwagę na to, że w naszym mieście jest wiele młodych mam z dziećmi, młodych rodzin. Zależy nam ma tym, by w Jastrzębiu powstało wiele miejsc przyjaznych rodzinie, zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej. Chcemy podziękować również Januszowi Jurczakowi, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury, za chęć współpracy i stworzenie warunków do zamontowania przewijaka w miejscu tak chętnie odwiedzanym przez jastrzębian – podkreślają organizatorzy.

Następne warsztaty z cyklu BOBOfridey już w styczniu. Więcej o ich tematyce, zaproszonych gościach dowiedzą się Państwo na stronie www.szkoladobregorodzenia.pl i FB.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koncert  zespołu Coria w Domu Zdrojowym Koncert zespołu Coria w Domu Zdrojowym

Park Zdrojowy zostanie odnowiony Park Zdrojowy zostanie odnowiony

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
ANia04.11.2016 10:14

MIałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach. Naprawdę super pomysł, ciekawe nagrody i przede wszystkim super, że takie wydarzenie ma miejsce w naszym mieście! Brawo dla organizatorów !!