Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
4 listopada 2016

Wkrótce decyzja w sprawie Krupińskiego

Wkrótce decyzja w sprawie Krupińskiego
fot. JSW

Ważą się losy kopalni Krupiński należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zarząd chce przekazać ją do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, przeciwne temu są związki zawodowe. Do 29 listopada ma zapaść decyzja w tej sprawie.

W sierpniu br. zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął decyzję o wyłączeniu ze swoich struktur kopalni Krupiński. Tym samym miała ona trafić do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Górnikom gwarantowano osłony socjalne i pracę w innych zakładach spółki.

Decyzję tą oprotestowały związki zawodowe i sprawa Krupińskiego trafiła pod obrady Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach.  Efektem jej pracy jest powołanie specjalnego zespołu, który przeanalizuje sytuację kopalni. Ostateczna decyzja w sprawie jej przyszłości ma zapaść do 29 listopada. Warto dodać, że przekazanie Krupińskiego do SRK było jednym z warunków ugody z bankami, którą spółka zawarła pod koniec sierpnia br. Ewentualne pozostanie Krupińskiego w strukturach JSW naraża ją na renegocjację tego porozumienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Do realisty04.11.2016 12:11

Tu nie chodzi o palec tylko o rękę dla niemca a za kilka lat kupimy dwa razy droższy węgiel koksujący bo będzie taka potrzeba a tylko oni na świecie będą go mieć.

Pokłady takiego typu węgla są tylko tu na świecie dla tych co nie wiedzą i myślą że węgiel to to czarne ewentualnie brązowe.

Henryk 04.11.2016 8:57

Zamknąć to dziadostwo

realista04.11.2016 8:22

Decyzja może być tylko jedna , jak gnije palec to się go amputuje i nie czeka się aż zgnije ręka.