Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
4 listopada 2016

Więzień porzucił pracę. Został ujęty przez mundurowych

Więzień porzucił pracę. Został ujęty przez mundurowych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Osadzony w jastrzębskim Zakładzie Karnym oddalił się z miejsca wykonywania pracy na terenie miasta. Twierdzi, że nie wie, dlaczego to zrobił i działał pod wpływem impulsu. Został ujęty przez służbę więzienną.

W czwartek, 3 listopada, jeden z osadzonych w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju podczas wykonywania pracy niedozorowanej oddalił się w nieznanym kierunku. Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej, znajdującego się przy ulicy Kaszubskiej na rzecz, którego osadzony wykonywał prace porządkowe, natychmiast powiadomiła policję i służbę więzienną.

- Służba więzienna ujęła osadzonego, który znajdował się na terenie miasta. Mężczyzna twierdzi, że nie wie, dlaczego oddalił się z miejsca wykonywanej pracy i działał pod wpływem impulsu - tłumaczy rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Jastrzębiu por. Tomasz Marciniak.

W zakładzie karnym wyjaśniają, że do pracy niedozorowanej kierowani są osadzeni, którzy są na tak zwanej końcówce wyroku lub są dostatecznie zresocjalizowani. Jeśli stwierdzi się u nich niepożądane zachowani, tak jak w tym przypadku, kierowani są do zamkniętych zakładów karnych, gdzie odbywanie kary przebiega w zaostrzonym rygorze.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!