Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 listopada 2016

Hojni jastrzębianie. Zebrano 38 853, 11 zł

Hojni jastrzębianie. Zebrano 38 853, 11 zł

Jastrzębianie chętnie wrzucali datki podczas zbiórki na Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC, działające przy parafii św. Katarzyny. Wolontariusze, którzy kwestowali przed kościołami spotkali się z życzliwym przyjęciem. 

1 listopada, jak co roku przed jastrzębskimi parafiami zbierano datki, które zostaną przeznaczone na pomoc osobom terminalnie chorym, znajdującym się pod opieką hospicjum.

- Pieniądze w całości przeznaczamy na zakup sprzętu potrzebnego chorym są to, na przykład łóżka, ale również środki higieniczne, opatrunkowe. Potrzeb jest wiele - informuje hospicjum.

A jak zbiórkę przyjęli jastrzębianie?

- Co roku zbieramy środki dla hospicjum. I co roku ludzie chętnie wrzucają do puszek. Już po kilku godzinach musimy wymieniać ją na nową, ponieważ nie ma gdzie dawać pieniędzy - mówi jeden z wolontariuszy.

W tym roku zebrano kwotę 38 853,11 zł i jest to więcej niż w 2015 r.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie podczas kwesty zebrali 36 tys. zł Jastrzębianie podczas kwesty zebrali 36 tys. zł

1 i 2 listopada będą zbierać datki na hospicjum 1 i 2 listopada będą zbierać datki na hospicjum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
ZAWIEDZIONA07.11.2016 20:55

Dobrze by bylo aby osoby, ktore zajmoja sie osobami chorymi mialy wieksze wsparcie wsrod....wspolpracownikow...bo to przykre jezeli nie ma zaufania wsrod tych, ktorzy powinni dzialac razem!!!

Małgosia07.11.2016 18:39

Dziękuje z całego serca za opiekę i pomoc przy mojej mamie.

Renata07.11.2016 12:58

Jastrzębianie są hojni jak wiedzą na jaki szczytny cel jest zbiórka. Byłam w sobotę na mszy św. w intencji zmarłych podopiecznych hospicjum, którzy odeszli w minionym roku, wyczytywano wszystkie nazwiska było ich ponad 150 osób. Wszyscy byli wdzięczni za opiekę i pomoc jaka okazano ich najbliższym (chorym). Wiem bo opiekowali się moim sąsiadem, który odszedł ?..

Robert 07.11.2016 8:51

Piękna inicjatywa. popieram!