Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 listopada 2016

Niewidomy skarży się na jastrzębską policję. Został źle potraktowany?

Niewidomy skarży się na jastrzębską policję. Został źle potraktowany?
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Niewidomy mężczyzna został źle potraktowany przez jastrzębską policję. Przynajmniej tak twierdzi. Uważa, że odmówiono mu przyjęcia zawiadomienia o tym, że była partnerka utrudnia mu kontakty z córką. Na dodatek miano z niego zakpić. 

Sprawę opisał katowicki dodatek Gazety Wyborczej, po tym, jak pan Czesław zdecydował się opowiedzieć o tym, co go spotkało. W lipcu tego roku miał udać się na Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju z zawiadomieniem, że matka dziecka utrudnia mu kontakty z córką. Według jego relacji dyżurny KMP nie przyjął od niego zgłoszenia, twierdząc że to sprawy prywatne. Później 43-latek zdecydował się złożyć skargę na działania tutejszych mundurowych. Był oburzony tym, że kazano mu rozpoznać funkcjonariusza, który nie przyjął od niego zgłoszenia. 

- Staram się nie robić tragedii z tego, że jestem niewidomy, ale w tym wypadku poczułem się, jakby ktoś dał mi w pysk. Powiedziałem policjantowi, że chyba sobie ze mnie kpi - mówił pan Czesław Wyborczej.

Dodatkowo w siedzibie KMP zepsuł się monitoring, który powinien zarejestrować, kto wchodzi na komendę i rozmawia z dyżurnymi.

Co na to wszystko Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju? Mł. asp. Magdalena Szust, rzecznik prasowy KMP, uważa, że cała sprawa wyglądała nieco inaczej.

- Zawsze przyjmujemy zgłoszenia od osób, które mają utrudnione kontakty z dziećmi, jednak nie mamy uprawnień, aby takie kontakty wyegzekwować. Takich spraw mamy rocznie kilkadziesiąt. Nikt z policjantów pełniących dyżur w dniu, kiedy pan Czesław miał zgłosić się na komendę nie kojarzy takiej sytuacji. Funkcjonariusze wówczas pracujący złożyli oświadczenie woli, że coś takiego nie miało miejsca. Co do zepsutego monitoringu, to uległ awarii wcześniej i fakt ten był zgłoszony do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - wyjaśnia.

Niewidomy 43-latek jednak  twierdzi, że udał się do jastrzębskich mundurowych, a pod ich siedzibę podjechał taksówką, jej kierowca ma potwierdzać, że tak rzeczywiście było.

- Niestety, pan Czesław nie ujawnił nam nazwiska taksówkarza, rachunku za kurs. Nie powiedział nawet, z jakiej korporacji i o której godzinie korzystał. Tak więc nie mogliśmy odwołać się do wiedzy tego świadka - tłumaczy mł. asp. Magdalena Szust. Dodaje również, że nikt nie poprosił go o rozpoznanie policjantów z wyglądu, ale można to zrobić, na przykład identyfikując głos.

- Poza tym proponowaliśmy panu Czesławowi, że policjant przyjedzie do miejsca jego zamieszkania i porozmawia o całej sprawie. Niestety nie wyraził na to zgody - dodaje rzecznik KMP.

Policja ostatecznie uznała, że skargi złożonej 43-latka nie da się rozstrzygnąć. Jak pisze Gazeta Wyborcza w listopadzie ma odbyć się posiedzenie mediacyjne pomiędzy mężczyzną, a jego byłą partnerką w sprawie ustalenia zasad opieki nad dzieckiem. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
SJZ6908.11.2016 19:39

@Mieszkanka-Ale z ciebie ***** jest.
Policjant w czasie szychty ma prawo do przerwy
Jeżeli chce ją odbyć poza komendą, musi zgłosić to Oficerowi Dyżurnemu.
I zdaje mi się , że nie zawsze zgodę dostanie.
Darmowe kawy, hot-dogi i inne "fructa", chyba cię straszy.

Ps-nie jestem, nie byłem, i nigdy nie zostanę policjantem.
W rodzinie też gliniarza nie posiadam.

Ja08.11.2016 19:35

Zgodnie z artykułem że strony gazety pan Czesław następnie pojechał na komisariat w Orzeszu... Czy tam monitoring dziwnym zrządzeniem losu również był uszkodzony?? Dlaczego tutaj nie ma o tym wzmianki?

do Kaziu08.11.2016 11:06

http://www.policja.pl/pol/kgp/bsw/67855,Biuro-Spraw-Wewntrznych.html  - BSW to taka wewnętrzna Policja tylko do Policji, komendant się nie ucieszy bo może też ją mieć na głowie. Złożyć zawiadomienie wystarczy i czekać aż do nich kontrol wpadnie.

Kaziu08.11.2016 10:54

Kochani. Gdzie mogę złożyć skargę na dzialania jastrzębskiej policji, która nadużywa swoich uprawnień? Mam nagrania oraz świadków? To na komende taka skarga czy od razu filmy po redakcjach rozesłać?

Mieszkanka08.11.2016 9:05

Jastrzębska policja to nie potrafi nic tylko jeździć sobie na pączusie do jedynki, hot dogi na statoila i na kawusie na BP (i to wszystko mają za darmo) no no takiej pracy to tylko pozazdrościć ;)

Gość08.11.2016 7:54

Julia, w której knajpie pracujesz?

...08.11.2016 6:15

Jak na teraz to jedyne co zrobiła nasza policja to załatwiła wstyd naszemu miastu na cała Polskę bo juz na każdej stronie ze śmiesznymi rzeczami można zobaczyć ta ich prace

Pokaż wszystkie opinie (13)