Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
Michał Woś
8 listopada 2016

Za trzy lata w Zdroju powstanie nowoczesna sala koncertowa

  • Za trzy lata w Zdroju powstanie nowoczesna sala koncertowa
  • Za trzy lata w Zdroju powstanie nowoczesna sala koncertowa
  • Za trzy lata w Zdroju powstanie nowoczesna sala koncertowa
Więcej zdjęć:
wizualizacja: Mariusz Komraus i Aleksander Bednarski

Za kilka lat w naszym mieście powstanie sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia. Obiekt pomieści ponad 300 miejsc. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia wyłoniła w drodze konkursu koncepcję takiego obiektu. Do końca marca ma być gotowy projekt budowlany.

W poniedziałek, 7 listopada, w siedzibie jastrzębskiej szkoły muzycznej ogłoszono wyniki konkursu na salę koncertową, która będzie zbudowana tuż przy siedzibie szkoły. Zdecydowano się na propozycję przedstawioną przez architektów Mariusza Komrausa i Aleksandra Bednarskiego z Katowic.

 - Pomimo niewielkich powierzchni zręcznie uzyskano ciekawe i eleganckie rozwiązanie przestrzeni foyer. Zaproponowana sala koncertowa, poprawnie powiązana z zapleczem dla muzyków oraz strefą dostaw, posiada korzystne proporcje i relacje sceny do widowni, a rozwiązanie jej wnętrza rokuje dobre parametry akustyczne. Skromna i zwarta bryła nowego budynku ma szansę na realizację w niewygórowanym budżecie inwestycji, jak również na racjonalne koszty eksploatacji obiektu w przyszłości - napisano m.in. w uzasadnieniu wyboru najlepszej pracy. Jej autorzy otrzymają nagrodę w wysokości 10 tys. zł oraz zamówienie na realizację projektu budowlanego w ramach zamówienia publicznego z tzw. wolnej ręki.

- Sala koncertowa, która spełniałaby wymagania, jakie stawiane są tego typu obiektom, jest w naszej szkole potrzebna od dawna. Imprezy artystyczne, które odbywają się w naszej szkole z trudem mieszczą publiczność i muzyków. Tym bardziej cieszy to, że została wyłoniona koncepcja nowoczesnej sali i do trzech lat powinna zakończyć się jej budowa. Zadaniem takiego obiektu jest służenie szkole, ale i miastu - powiedział dyrektor szkoły prof. dr hab. Stanisław Śmietana, inicjator budowy sali. Środki na jej budowę mają pochodzić z funduszy europejskich, przekazanych za pośrednictwem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Budynek sali koncertowej ma znajdować się tuż koło obecnej siedziby szkoły pomiędzy ulicami Żeromskiego i Kościuszki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Pub Fox jest obiektem ataków mieszkańców" "Pub Fox jest obiektem ataków mieszkańców"

Jest nowy chodnik w Zdroju Jest nowy chodnik w Zdroju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
Gość16.11.2016 10:55

nie wiem czy Chińczyków, ale w Katowicach, gdy budowali gmach dla NOSPR (Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia), to sprowadzili Japończyków do pomocy, zeby była dobra akustyka, a to dlatego, ze wielu wirtuozów czy orkiestr wybiera Japonię n.p. do nagrań z racji dobrej akustyki tamtych ich sal.

Mongoł 15.11.2016 18:42

A może Chińczyków sprowadzić i będzie dopiero akustyka - komunistyczna:)

Gość15.11.2016 13:45

żeby sala była porządna i z dobrą akustyką to należałoby wybitnych fachowców zatrudnić, najlepiej z Japonii, bo tam się na tym znają, jak znam jastrzębskie życie, szkoda będzie na to kasy i powstanie bubel. Już te obrazki na to wskazują, bo jest to BRZYDKIE.

do hehe15.11.2016 10:57

Bardzo "inteligentny" wpis i na dodatek na "poziomie". Dużo wniosłeś do tematu, a dwie klasy podstawówki, to chyba twoje maximum. A w wieku przedszkolnym, to na pewno byłeś bardzo "krzywdzony" przez "wujka".

hehe14.11.2016 18:23

kogo to obchodzi

Sąsiadka13.11.2016 13:09

Mieszkam obok szkoły muzycznej - nie dość ze w ciepłe dni we własnym mieszkaniu nie mogę otwierać okien bo w szkole zamiast zainwestować w klimatyzację ćwiczą przy otwartych oknach, w dni jakichś imprez po powrocie z pracy jest tragedia z zaparkowaniem bo stają na naszych parkingach (na swój nie wpuszczają albo złośliwie zamykają samochód za bramą) to teraz nam jeszcze z Kościuszki zrobią plac budowy. Szlag mnie trafia.

Mieszkaniec13.11.2016 10:36

Sala koncertowa bardzo się przyda. mam dwie uwagi:
1. Żeby była dobra akustyka. W sali Kina CENTRUM jest z tym fatalnie. Powinna być przebudowana. Nawet dźwięk z filmów jest niewyraźny.
2. Miejsce na salę koncertową nie jest dobre. Czy ktoś pomyśli o parkingu? Tam nie ma gdzie zaparkować.

Pokaż wszystkie opinie (45)