Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
9 listopada 2016

One tworzą to miasto. Jastrzębskie kobiety bohaterkami wernisażu

  • One tworzą to miasto. Jastrzębskie kobiety bohaterkami wernisażu
  • One tworzą to miasto. Jastrzębskie kobiety bohaterkami wernisażu
  • One tworzą to miasto. Jastrzębskie kobiety bohaterkami wernisażu
Więcej zdjęć:

Wystawa malarstwa Grzegorza Mioduszewskiego, której wernisaż odbył się w Galerii Historii Miasta, 4 listopada, zgromadził sporą publiczność. Wyjątkowe było to, że bohaterki obrazów można było zobaczyć i porozmawiać z nimi. 

Kobiety z Jastrzębia-Zdroju - to tytuł wystawy Grzegorza Mioduszewskiego, który postanowił tematem swoich prac uczynić panie z naszego miasta. Jak sam powiedział, inspiracje na kolejne ekspozycje rodzą się same. A najnowsza wystawa jest mu szczególnie bliska. Autor ukazał panie wykonujące różne profesje. Wspólnym mianownikiem wszystkich obrazów było to, że jego bohaterki są związane z Jastrzębiem.  Można więc było zobaczyć na nich między innymi prezydent miasta Annę Hetman. Jest też dziewczyna znana ze swojej miłości do deskorolki. Na innej pracy widnieje pani doktor. I tak można by jeszcze długo wymieniać.

- Baczny koneser sztuki, stojąc przed dziełem artysty, spostrzeże zapewne silne wrażenie ruchu - potencjał witalności promieniujący z płócien, uzyskiwany przez artystę poprzez bliskie zestawienie kilku nasyconych barw, a także poprzez zastosowanie czarnego obrysu, który bezdyskusyjnie wyodrębnia istotę tematu z tła -Mirosław Śliwa, przyjaciel Grzegorza Mioduszewskiego,  tak scharakteryzował jego twórczość. 

Podczas wernisażu można było nie tylko oglądać obrazy, ale i posłuchać piosenek autora w jego wykonaniu. Ten wieczór w Galerii Historii Miasta panowała niezwykła atmosfera, a rozmowom nie było końca. Ta wystawa była, jak mało która, osadzona w klimacie jastrzębskim, poprzez jej bohaterki - kobiety, które tworzą to miasto.

Wystawę można oglądać w Galerii Historii Miasta (Park Zdrojowy) do 30 grudnia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Z kołoczem do pana młodego? (video) "Z kołoczem do pana młodego? (video)

"Trzeba nadal walczyć o prawa kobiet" "Trzeba nadal walczyć o prawa kobiet"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Obi 09.11.2016 14:39

I to się potwierdza w naszym mieście więc tak trzymać !

Maryla09.11.2016 9:13

Kobiety rządzą światem i tak ma być!